Паспорт області

Паспорт Закарпатської області

Закарпаття – одна з наймолодших областей України, наділена унікальними за своїм географічним розташуванням та природно­-кліматичними умовами, становищем. Вона межує з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Сюди зійшлися не лише кордони чотирьох європейських країн, але й поєдналася історія європейської та східноєвропейської цивілізацій.

В області дружньо проживають представники понад 100 національностей та народностей, які цінують і розвивають самобутність культур, релігій, традицій, звичаїв та обрядів. Населення має широкий доступ до державних, приватних, комерційних, партійних, зарубіжних джерел масової інформації. Зовнішньоекономічні зв'язки, демократизація суспільства сприяють поглибленню його інтеграції до міжнародної спільноти.

Область має високий природно-рекреаційний потенціал. Завдяки поєднанню гірського та рівнинного рельєфів, неповторної краси гірських листяних та хвойних лісів, які займають половину території краю, чистих джерельних потоків та швидкоплинних рік, численних цілющих джерел мінеральних вод, помірно-континентального клімату створені умови для розвитку сфери санаторно-курортного оздоровлення та туризму.

Унікальне розташування області, розвиток засад ринкової економіки стали основою сприятливого клімату для бізнесу та підприємництва, їх позитивного впливу на соціальні процеси.

Підприємства здійснюють зовнішньоекономічні зв'язки із суб'єктами понад ста країн світу. У  регіоні успішно працюють підприємства, створені за рахунок інвестування коштів відомих світових фірм. Функціонує широка мережа банків та їх філій, торгова палата, інші установи ринкової інфраструктури. Розв'язанню питань кадрового забезпечення сприяє розширення мережі навчальних закладів різного рівня акредитації з запровадженням навчання основам та практики підприємництва.

В економіці області чільне місце займають такі види господарської діяльності, як заготівля та переробка деревини, виробництво харчових продуктів та напоїв, машинобудування, санаторно-курортне обслуговування та туризм, сільськогосподарське виробництво.

Завдання сьогодення і перспективи розвитку полягають у розв'язанні проблем використання трудових ресурсів краю і зниженням таким чином рівня безробіття, створенням умов для забезпечення сталого економічного зростання, підтримки та розвитку пріоритетних сфер економіки, малого підприємництва, раціонального використання природних ресурсів і виробництва на цій основі завершеної конкурентоспроможної продукції.

Програма дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері економіки передбачає широке сприяння розвитку підприємництва, залученню іноземних та внутрішніх інвестицій, реалізації програм житлового будівництва, розвитку зв'язку, газифікації, відтворення та збереження пам'яток історії та культури краю. У цьому вбачається необхідність активного поглиблення економічного та культурного співробітництва з партнерами європейських та інших країн світу.

Даний паспорт підготовлений з метою доведення до зацікавлених користувачів зведених відомостей за основними економічними і соціальними характеристиками області.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux