Рослинництво

Рослинництво – одна з основих галузей сільського господарства, що займається головним чином обробітком культурних рослин для виробництва рослинницької продукції.
Рослинництво забезпечує населення продуктами харчування, тваринництво-кормами, харчову, переробну і легку промисловість -сировиною, зовнішню торгівлю - експортними товарами. Воно охоплює цілий ряд галузей: зернове господарство, вирощування олійних культур, картоплі, городини, кормових та інших культур. Поєднуючись між собою, ці культури формують структуру посівної площі. Вона характеризується такими основними показниками.
Основною галуззю рослинництва є зернове господарство. Постійне нарощування виробництва зерна - важлива умова розвитку народного господарства, зміцнення економічної могутності нашої країни, підвищення життєвого рівня народу і його продовольчого забезпечення. Від загального обсягу виробництва зерна залежить рівень забезпечення населення хлібом і хлібопродуктами, тваринництва - концентрованими кормами, різні галузі промисловості - сировиною, а торгівлю - продовольчими товарами. Від розвитку зернового господарства залежить розвиток інших галузей сільського господарства і найбільше тваринництва.
За характером використання зернові поділяються на продовольчі хліби: пшениця, жито; круп'яні: просо, гречка, рис; зернобобові: горох, квасоля; фуражні: кукурудза, овес, ячмінь, вика, горох, кормові боби, кормовий люпин, соя та інші промислові. Такий підхід до поділу зернових культур є умовним, оскільки одні і ті ж культури можуть використовуватися і для харчування населення, і для годівлі худоби. Так, кукурудза, ячмінь і овес -незамінні концентровані корми для тваринництва, в той же час кукурудзяна, ячмінна і вівсяна крупа - цінні харчові продукти для населня. Хліб - один з найважливіших продуктів харчування для населення.


Підтримка аграрного сектору в умовах воєнного стану

Держава продовжує підтримувати аграрний сектор країни та області зокрема в складні часи воєнного стану.

Діє урядова програма грантової підтримки малого і середнього бізнесу на розвиток тепличного господарства, садівництва, ягідництва, виноградарства.

Основним нормативним документом у цій сфері є постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2022 р. № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» зі змінами.

Система отримання державного гранту максимально прозора, проста та стисла в термінах. Заяви на отримання гранту подаються претендентами самостійно або у відділенні уповноваженого банку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Дія».

Детальніше із законодавством та нормативною базою, алгоритмом отримання грантів можна ознайомитися за наступним посиланням https://dotacii2019.minagro.gov.ua/ua

Закарпатські аграрії продовжують впевнено лідирувати як за обсягами погоджених грантів, так і за площами багаторічних насаджень, що закладаються за грантові кошти.

Зокрема, станом на 01.08.2023 року по 22 суб’єктах аграрного сектору Закарпаття сума погоджених грантів склала 124 747,0 тис. гривень, що складає 21,2 % від загальної суми по Україні. Це дасть змогу створити нові сади та ягідники на площі 328,2 га або 20,4 % грантових садів України.

Переваги цієї урядової програми очевидні: розвиток власного бізнесу, створення нових робочих місць, збільшення доходів до бюджетів всіх рівнів, підвищення стійкості громад та продовольчої безпеки.

Разом продовжуємо зміцнювати тилову і національну економіку та наближати Перемогу.


Програма розвитку та підтримки галузі рослинництва в області на 2021 – 2025 роки 

Про внесення змін до Програми розвитку та  підтримки галузі рослинництва в області на 2021 – 2025 роки (зміни від 23.12.2023)

Про внесення змін до Програми розвитку та  підтримки галузі рослинництва в області на 2021 – 2025 роки

Порядок використання коштів обласного бюджету виділених згідно "Програмирозвитку та підтримки галузі рослинництва в області на 2021-2025 роки" на поліпшення родючості грунтів.

Інформаційні матеріали щодо органічного ринку в Україні та на Закарпатті.


Порядок використання коштів передбачених в обласному бюджеті для часткового відшкодування суб’єктам господарювання, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, науковим установам вартості придбаного лабораторного обладнання (зокрема іноземного виробництва, яке не виробляється в Україні) для проведення аналізів у виноградарстві та виноробстві (у новій редакції);

Порядок використання коштів передбачених в обласному бюджеті для часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості (без урахування податку на додану вартість) придбаного і встановленого поливного обладнання, поливних систем (у новій редакції);

Порядок використання коштів передбачених в обласному бюджеті для часткового відшкодування суб’єктам господарювання, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам вартості (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання (зокрема іноземного виробництва, що не виробляється в Україні) (у новій редакції).

Порядок використання коштів передбачених в обласному бюджеті для часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості (без урахування податку на додану вартість)придбаних та внесених меліорантів за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування витрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux