Про окремі питання соціального захисту осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 120), прийнятою на виконання статті 4 Закону України „Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно
яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (далі – Закон), затверджено Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати
їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх
утворення (крім м. Києва) рад (далі – Порядок).
Відповідно до пункту 2 Порядку за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою КПКВК 2507110 „Соціальний захист осіб з інвалідністю”, постраждалі особи забезпечуються пільговим санаторно-курортним лікуванням або
виплатою компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування (далі – компенсація).
Постраждалі особи мають право на пільгове санаторно-курортне лікування строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи (пункт 10 Порядку). Для цього постраждалій особі необхідно подати заяву разом з необхідними документами, перелік яких визначено Порядком, до органу соціального захисту населення або уповноваженим посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної військової чи посадовим особам центру надання адміністративних послуг.
У 2024 році граничну вартість путівки (ліжко-дня) за надання послуг із пільгового санаторно-курортного лікування постраждалих осіб установлено у розмірі 14 994,0 (833,0) грн з податком на додану вартість (наказ Мінсоцполітики
від 19.04.2024 № 197-Н ,,Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2024 році”).
03.07.2024
У Міжнародний День Дунаю WWF-Україна звертає увагу на численні загрози другої за величиною водної артерії Європи
Збережемо Дунай – збережемо життя!
29 червня Україна, поряд з іншими країнами Дунайського регіону, відзначає День Дунаю. Цей день покликаний звернути увагу на величну річку, другу за довжиною в Європі, яка відіграє життєво важливу роль для мільйонів людей. Проте сьогодні ця водна артерія потребує нашого захисту! Команда Всесвітнього фонду природи Україна (WWF-Україна) підкреслює: людське втручання та зміна клімату несуть небезпечні виклики, що ставлять під загрозу збереження екосистеми Дунаю і його дельти.
За прогнозами, температура повітря в дельті Дунаю підвищиться на 1-1,5°C, що призведе до частіших хвиль спеки та більш м'яких зим. Температура води підвищиться на 2°C, що суттєво вплине на запаси риби через ріст водоростей та зниження рівня кисню у воді. Рівень води в Чорному морі підніметься до 0,5 м до 2050 року, а малі річки матимуть на 5-25% менше води, особливо влітку.
Зміна клімату — не єдина проблема, що загрожує унікальній екосистемі Дунаю.
Забруднення, надмірний вилов, будівництво гребель, каналів та інших штучних перешкод на Дунаї призводить до низки негативних наслідків для водного середовища:
Зміна форми русла, швидкості течії річки суттєво порушує природне середовище існування багатьох водних тварин, що негативно впливає на розмноження та чисельність популяцій і, як наслідок, зменшує біорізноманіття.
“Мігруючі види риб, такі як осетрові, що занесені до Червоної книги України, найбільше страждають від цих змін. Через порушення цілісності річки та фрагментацію середовища існування вони не можуть дістатися до своїх нерестовищ в середній та верхній течії Дунайського басейну. Це призвело до значного скорочення популяцій цих цінних риб. В Україні з 26 видів осетрових історично зустрічалися шість, проте два з них (осетер атлантичний та осетер шип) вважаються зниклими на території України”, — підкреслюють експерти WWF-Україна.
Важливо вжити заходи для пом'якшення негативного впливу зміни клімату та штучних бар'єрів на водне середовище Дунаю. Це може включати:
Будівництво рибопропускних споруд, які дозволять мігруючим рибам та іншим водним тваринам вільно пересуватись по річці.
Знесення штучний бар'єрів, що вже не виконують своїх першочергових функцій. В цьому напрямі працює проєкт “Відкриті річки”, що реалізовують за підтримки європейської грантової організації “Open Rivers Program” і в рамках загальноєвропейського руху “Living Rivers Europe” (“Живі європейські річки”) та Living Rivers “Ландшафт Центрально-Східної Європи FY24”.
Open Rivers Program — нідерландський фонд-грантодавець, що фінансується благодійним фондом Arcadia. Напрямки роботи фонду Arcadia: захист природи, збереження культурної спадщини та сприяння доступу до відповідної інформації. З 2002 року Arcadia надала понад 1 мільярд доларів організаціям по всьому світу.
25.06.2024
З метою підвищення обізнаності населення щодо негативного впливу азартних ігор (ігор на гроші), загрози ігрової залежності (лудоманії), просимо поширити інформаційні матеріали (додаються) із зазначеної тематики
15.06.2024