Промисловість та підприємництво

Стан розвитку промисловості за січень - листопад 2021 року

За підсумками січня – листопада 2021 року індекс промислової продукції склав 104,4 відс. до відповідного періоду 2020 року (по Україні – 101,3 відс.). За цим показником область посіла 11 місце серед регіонів країни.

Ріст індексу промислової продукції за січень-листопад 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року відбувся за рахунок підприємств переробної промисловості на 106,6 відс. та добувної промисловості і розробленні кар’єрів – на 110,6 відсотка.

У порівнянні з попереднім місяцем проточного року ріст у цих галузях промисловості спостерігався на рівні 107,4 відс. та 150,1 відс. відповідно.

У переробній промисловості зростання спостерігалося у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування – на 28,5 відс.; виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – на 23,6 відс.; машинобудуванні – на 14,8 відс.; текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 1,1 відсоток.

Разом з тим, індекс промислового виробництва на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічної діяльності у січні - листопаді 2021 року, порівняно з січнем - листопадом 2020 року становив 95,2 відс.; з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 96,4 відс.; з виробництва харчових продуктів та напоїв – 99,8 відсотка.

Спад на 2,0 відсотка зафіксовано також постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Загальний обсяг реалізованої промислової продукції області за січень - листопад поточного року становив 25,1 млрд. грн., що на 3,3 млрд. грн. перевищує відповідний період минулого року. Обсяг реалізованої продукції на одну особу за цей період становив 20,1 тис. грн проти 17,3 тис. гривень.


В області діє 6360 підприємств малого та середнього бізнесу, з яких 292 – середні. З числа малих підприємств – 84,9 відс. мікропідприємства. Крім того в області здійснює діяльність понад 46,8 тисяч фізичних осіб-підприємців.

Надходження від діяльності суб’єктів малого підприємництва за січень-вересень 2021 року зросли на 22,9 відс. і склали 7049,7 млн.грн. проти 5737,2 млн.грн у відповідному періоді 2020 року.

В області передбачено ряд заходів з підтримки малого і середнього підприємництва, а саме - затверджено Програму розвитку малого та середнього підприємництва на 2021-2023 роки, пріоритетними напрямами якої є ті, що визначені регіональною Стратегією розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та Планом заходів із її реалізації. Окремими напрямами Програми є фінансова підтримка малого і середнього підприємництва, що здійснюватиметься двома шляхами: часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами підприємництва в банківських установах для реалізації інвестиційних проектів; організація та проведення конкурсу бізнес-проектів для початківців-підприємців (стартапи).


Прозора приватизація та оренда держмайна (https://privatization.gov.ua/, https://orenda.gov.ua/)


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux