16 березня рашисти бомбардували Маріупольський драмтеатр, коли там перебували сотні мирних людей. Працівники та творчий колектив змогли евакуюватися, і вже понад два місяці драмтеатр функціонує в обласному центрі Закарпаття.
«Для нас важливо сьогодні зберегти українське мистецтво, зберегти наших митців. Звісно, для цього вживаємо всіх заходів. Це надважливо для нас», – зауважив на брифінгу очільник ОВА Віктор Микита.
За його словами, регіон уже прийняв чималу кількість вимушених переселенців, сюди евакуювалося 50% підприємств з усієї країни, зокрема тут знаходять прихисток талановиті українці й творчі колективи.
«Максимально приділяємо час тому, аби працівники й актори драмтеатру зі Сходу країни почували себе на Закарпатті як удома», – наголосив Віктор Микита.
Маріупольський драмтеатр переїхав і відновив свою роботу в Ужгороді завдяки співпраці керівництва Закарпатської та Донецької ОВА. На цьому наголосила заступниця очільника Донеччини Юлія Костюніна.
«Саме тому, що ми не самі і маємо таку підтримку, сьогодні покажемо прем'єру першої вистави. Цей безпосередній досвід обміну театральними школами, традиціями надасть подвійного поштовху і нового дихання, змусить театралів та глядачів замислюватись, руйнувати стереотипи про Схід і Захід України», – наголосила заступниця голови Донецької ОВА.
В.о. директора – художнього керівника Донецького академічного обласного драмтеатру (м. Маріуполь), заслужена артистка України Людмила Колосович анонсувала прем’єрні покази першої вистави драмтеатру після переїзду – «Крик нації» (16, 17 та 23 липня).
«Ми провели велику роботу і зробили потужний внесок у розвиток театрального мистецтва України, засвідчили те, що нашу культуру вбити неможливо. Українська культура, як би її не мордували, виживе, буде жити, а нашим майбутнім поколінням розповідати, що ми живі і ми є нація», – підкреслила Людмила Колосович.