20 жовтня 2021 року на національному порталі з розвитку цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта з’явився новий освітній серіал «Від заяви до вироку», який допоможе розібратися в роботі антикорупційних органів та дізнатися, як захистити свої права, якщо ви зіткнулися з фактом корупції.
Курс створений Національним антикорупційним бюро України та Трансперенсі Інтернешнл Україна за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Серіал складається з 5 серій, які в інтерактивній формі допоможуть розібратися з роботою Національного антикорупційного бюро України та дізнатися, в чому різниця роботи, наприклад, ДБР, НАЗК, САП та ВАКС. Особливістю серіалу є кейсовий метод навчання на практиці в поєднанні з ґрунтовними поясненнями та коментарями від експертів.
А після проходження курсу кожен глядач отримає сертифікат, який надає кредити ЄКТС.
Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції:
«Освітній серіал покликаний наочно показати, як проходить опрацювання заяви про корупцію. За допомогою сюжету, який обертається навколо життєвої ситуації, глядачі дізнаються, до кого слід звертатися за захистом своїх прав, про підслідність поліції, ДБР і НАБУ. Так, глядач разом з героєм проходить шлях від коректного написання заяви, реєстрації злочину і розслідування — до розгляду в суді».
Катерина Риженко, заступниця виконавчого директора з юридичних питань Трансперенсі Інтернешнл Україна: «Серіал «Від заяви до вироку» вартий перегляду тому, що боротьба з корупцією — це великий біль для українського народу протягом багатьох років. Саме в цьому серіалі ви знайдете відповіді на запитання: як боротися з корупцією, хто цим займається, і що робити, якщо ви особисто наштовхнулися на вимагання хабара».
Керівниця відділу комунікацій Трансперенсі Інтернешнл Україна Вікторія Карпінська: «Ми в ТІ Україна відстежуємо роботу НАБУ від самого заснування, і весь цей час наштовхувалися на однакові питання щодо роботи Бюро, антикорупційних органів та загалом щодо особливостей розслідування корупційних злочинів. І вже відсьогодні представники громадянського суспільства, державні службовці, студенти правничих та інших факультетів і загалом усі зацікавлені громадяни зможуть пройти цей курс і знайти відповіді на такі питання і краще зрозуміють цю тему».
Світлана Оліфіра, керівниця Управління зовнішніх комунікацій Національного антикорупційного бюро України: «До Національного антикорупційного бюро України часто звертаються з випадками корупції, які не підслідні НАБУ. Серіал створено для того, щоб пояснити, яку саме корупцію розслідує Національне бюро. Отже, громадяни будуть знати, до кого потрібно звертатись у конкретному випадку, і не опускали руки у боротьбі з корупцією, адже це — наша спільна справа».
Олександр Скомаров, заступник Керівника Головного підрозділу детективів – Керівник Другого підрозділу детективів: «Курс буде корисним для всіх, хто хоче знати свої права та вміти їх захищати».
Безоплатно подивитися освітній серіал: https://osvita.diia.gov.ua/courses/from-statement-to-sentence.
Трансляція презентації освітнього серіалу доступна на YouTube-каналі Мінцифри.