Вакцинуватись від ковіду чи ні – таке питання турбує закарпатців чи не найбільше. І дуже часто, навіть якщо людина вирішує імунізуватися, у неї виникають сумніви, чи зупинить цей її крок пандемію. Аби переконати кожного, що зробити щеплення від COVID-19 – це вкрай важливо, відповідаємо на два, мабуть, найважливіші запитання.
Чому треба вакцинуватися від COVID-19?
Епідемії чи пандемії ідуть на спад тоді, коли вже не можна передати збудника інфекції чи коли не залишилося більше сприйнятливих осіб.
Кількість сприйнятливих людей «вичерпується», коли всі або перехворіли і мають імунітет від недуги, або коли всі вакциновані, тож мають колективний імунітет. Варіант усім перехворіти – не з найкращих, адже перенесуть хворобу далеко не всі. Зрештою, жодна медична система, навіть найпотужніша у світі, не витримає напливу такої кількості пацієнтів.
Саме тому вакцинація є кращим способом обмежити кількість хворих і зупинити поширення хвороби. Так вдалося викорінити таке захворювання, як натуральна віспа, та майже викорінити збудника поліомієліту.
Чи допоможе вакцинація зупинити пандемію COVID-19?
Усі ми прагнемо якомога швидше повернутися до звичного життя. А прискорить закінчення пандемії саме вакцинація. Коли це станеться, залежить від багатьох факторів. Всі епідемії рано чи пізно згасають. Питання лише в тому, скільки за цей час помре людей, скільки з них тимчасово втратять працездатність, наскільки постраждають медики і медична система.
Чим більше вакцинованих людей, тим менше з них захворіють у важкій формі.
Коли зупиниться ця пандемія, залежить від низки чинників: ефективності та епідеміологічної ефективності вакцин, від рівня охоплення щепленнями, швидкості тестування та схвалення нових вакцин, їхнього виробництва тощо.
Поки експерти і науковці шукають шляхи боротьби з недугою зі свого боку, ми, зі свого, можемо допомогти усьому світові, зробивши те, що цілком у наших силах – щеплення проти COVID-19.