Закарпаття перебуває на «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки саме через високі показники госпіталізації. Щодня медики фіксують ріст захворювання та збільшення завантаженості ліжок у медичних закладах.
Під час брифінгу в облдержадміністрації регіональна координаторка з вакцинальної кампанії проти COVID-19 в області Вікторія Тимчик зауважила, що головна мета – зменшити навантаження на медичну систему та вберегти здоров’я краян.
«Ми проводимо збір даних, маємо аналітику щодо тих категорій населення, які найчастіше потрапляють у лікарні. Однією з таких пріоритетних груп є вагітні, адже немає нічого важливішого, ніж народження дитини, тому охорона здоров’я матері є надважливим завданням особливо під час пандемії. Вакцинація – найкраща профілактика COVID-19 у вагітних», – наголосила Вікторія Тимчик.
За її словами, загалом у Закарпатті було виявлено 380 випадків захворювання коронавірусною інфекцією у вагітних, 226 жінок потребували госпіталізації. Під час минулої хвилі зафіксували 3 летальні випадки серед цієї категорії населення, а також мертвонародження через неблагополучне протікання хвороби у матері.
Інфікування ковідом у період 20–26 тижнів вагітності збільшує ризик акушерських ускладнень, у той час, коли зараження після 26 тижня підвищує ризик саме неонатальних ускладнень, тобто ускладнення для дитини. На цьому наголосила Юліанна Федько, лікар, акушер-гінеколог.
«Пріоритетними вакцинами для вагітних є так звані мРНК вакцини – Moderna та Pfizer. Станом на сьогодні за даними трьох рівнів моніторингу безпеки щеплення від COVID-19 жодних проблем під час вакцинації та вагітності не виникло», – зазначила Юліанна Федько.
За словами спікерки, перші антитіла до ковіду у дитини, які передаються через пуповинну кров, реєструються протягом 4–16 днів після першої дози вакцини.
«Якщо у невагітних вакцинованих жінок найчастіше спостерігалося підвищення температури після другої дози вакцини, то у вагітних ми помічали біль у місці ін’єкції, нудоту, котрі загалом комфортно коригуються симптоматично», – зауважила лікарка.
Як підкреслила Тетяна Козак, директорка, головна лікарка КНП «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», в обласному центрі ситуація з вакцинацією вагітних є складною: на обліку перебуває близько 800 жінок, тільки 23 з них – імунізовані.