Від початку року на Закарпатті зареєстрували 551 випадок інфекційних захворювань. Це без урахування кількості хворих на грип, ГРВІ та носіїв інфекційних хвороб. Переважно нездужають дорослі – 325 випадків, діти трохи менше – 226. Однак захворюваність серед останніх збільшилася на 18% у порівнянні з минулим роком.
Про це на брифінгу розповіла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.
За її словами, інтенсивний показник захворюваності в регіоні на 2% вищий у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зараз він становить 45 на 100 тисяч населення.
«Загалом показники інфекційної захворюваності до „фонових“, допандемічних показників. Епідемічна ситуація з інфекційних хвороб на Закарпатті залишається напруженою, проте вживаються всі необхідні заходи щодо її контролю», – підкреслила Вікторія Тимчик.
Зараз у структурі інфекційної захворюваності провідне місце, а саме 55%, займають кишкові інфекції – сальмонельоз, шигельоз, гепатит А, гастроентерити та протозойні кишкові хвороби. 22% становить туберкульоз, 5% – вакцинокеровані інфекції (кашлюк та епідемічний паротит), 3% – особливо небезпечні інфекції (лептоспіроз та хвороба Лайма), 5% – соціально значущі хвороби (гонококова інфекція, сифіліс, гострий гепатит В, гострий гепатит С, хронічні гепатити В і С).
Як зауважила головна епідеміологиня Закарпаття, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла кількість випадків менінгококової інфекції (з 5 до 13), вірусних гепатитів (з 58 до 160), лептоспірозу (з 0 до 9) та ГРВІ (з 35 до 52 тис.).
Щодо ситуації з ГРВІ в регіоні, то з 22 січня по 25 лютого вона різко погіршилася. Тоді епідемічний поріг перевищив 62%, а кількість звернень за тиждень сягнула понад 10 тисяч. Протягом періоду епідускладнення захворіли 26 642 закарпатці, 689 з них потребували госпіталізації.
«Другий тиждень поспіль захворюваність перебуває нижче епідемічного порогу. З 4 по 11 березня з приводу респіраторних інфекцій до закладів охорони здоровʼя області звернулося 4 223 особи. Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення становить 340,03. Це на 21% нижче епідемічного порогу. Серед майже 57 тисяч пацієнтів, які звернулися з симптомами ГРВІ цього року, підтвердили 376 випадків COVID-19, з них 2 – летальні», – зауважила Вікторія Тимчик.
Завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України також розповіла про перебіг вакцинальної кампанії проти грипу в регіоні. З початку епідемічного сезону щеплення отримали 2 750 осіб.
Імунізуватися зараз можна у 77 закладах охорони здоровʼя. Вже наступного епідсезону 2024/25 років пройти профілактичну вакцинацію можна буде й в аптеках.
«Аптека, яка отримала ліцензію на медичну практику, одразу після продажу вакцини зможе зробити щеплення. Для цього вона повинна забезпечити наявність потрібного обладнання й інструментів, проходження фармацевтами навчання щодо безпеки вакцин, правил організації й техніки проведення щеплень, надання домедичної допомоги за невідкладних станів», – додала Вікторія Тимчик.