Унікальний 3D-принтер у Закарпатській обласній клінічній лікарні ім. А. Новака за лічені години друкує протези для військових з ампутаціями нижніх кінцівок. Його передали закладу американські партнери у межах співпраці з Техаською дитячою лікарнею та Медичним коледжем Бейлора.
Сьогодні голова ОВА Мирослав Білецький оглянув сучасне обладнання, поспілкувався з медиками та військовими, котрі проходять реабілітацію в лікарні.
Технологія виготовлення виключає людський фактор у цій делікатній справі. Адже всі заміри здійснює техніка. Перш ніж розпочати друк деталей, пацієнта сканують. Це дозволяє врахувати всі індивідуальні особливості кожної людини. А потужність апарату дозволяє виготовляти по 3 протези на день.
До того ж група із 4 закарпатських фахівців-реабілітологів пройшла навчання в Чехії і тепер допомагає нашим захисникам після поранень знову стати на ноги.
Дороговартісний апарат, матеріали для виготовлення перших 50 протезів – усе це надали партнери у межах Меморандуму про співпрацю. Військові, які вже звикають до таких протезів, відзначають їхню високу якість і зручність.
«Зараз важливо, щоб про можливість за лічені години стати на ноги знали якомога більше захисників із ампутаціями. Формуємо дорожню карту, щоб охопити бійців, що перебувають на лікуванні в інших закладах охорони здоров’я області чи навіть з інших регіонів», – зазначив Мирослав Білецький.
За словами голови ОВА, важливо продемонструвати партнерам, наскільки актуально та важливо для нас продовжувати співпрацю у цьому напрямку, розвиватися, підтримувати військових і ветеранів війни.
«Водночас розуміємо, що підтримка донорів цінна, але ми повинні бути готовими забезпечувати всі деталі та матеріали, необхідні для друку протезів, щоб цей процес не зупинявся», – зазначив очільник Закарпаття.
Керівництво області висловило вдячність партнерам за унікальну можливість повертати українським воїнам радість руху, а медикам – за успішний початок такої важливості справи.