Закарпаття гідно тримає культурний фронт в умовах війни
опубліковано 22 травня 2023 року о 18:06

Попри війну наша культура яскраво й голосно звучить у всьому світі. Українське мистецтво, окрім його основних функцій, сьогодні виконує потужну дипломатичну, волонтерську, інформаційну та реабілітаційну місії.

«Зараз важливо переорієнтувати сферу культури на результативність. Завдяки фінансуванню від Українського культурного фонду або грантовим програмам ЄС наші митці можуть реалізовувати свої проєкти», – підкреслив на брифінгу директор департаменту культури Закарпатської ОВА, заслужений артист України Євген Тищук.

Наш регіон працює над тим, щоб творчі колективи, музейні виставки, фестивалі, фільми були представлені за кордоном і презентували українське мистецтво у світі. Зокрема, на мистецьких майданчиках Чехії, Словаччини, Румунії, Нідерландах, Польщі, Італії та інших країн Європи закарпатські співаки, танцюристи, артисти розповідають правду про російсько-українську війну.

Євген Тищук зауважив, що одним із таких прикладів є Донецький академічний обласний драматичний театр, який минулого року евакуювався з Маріуполя в Ужгород. Зараз він проводить не лише активну творчу діяльність, але й дипломатичну: виставу-сторітелінг «Маріупольська драма» артисти зіграли на сцені німецького Лейпцигу.

«Ворог хоче знищити нашу ідентичність, і саме через культуру ми розповідаємо про це всьому світу», – зазначив директор департаменту культури ОВА.

На брифінгу ректорка Академії культури і мистецтв, докторка педагогічних наук Наталія Шетеля також наголосила, що пісня, танець, вистава можуть допомогти впоратися з важкими емоціями й психологічними наслідками війни. Саме тому в осередку на безоплатній основі функціонує дитяча студія музики й хореографії для вимушених переселенців.

Усі заклади культури області також долучаються до проведення різних заходів, майстер-класів, які покликані реабілітувати душевні рани. Попри війну на Закарпатті створюють нові колективи, театральні студії, музичні колективи тощо. До таких ініціатив активно приєднуються й ВПО, щоб разом із краянами проводити різноманітні благодійні акції та заходи з національно-патріотичного виховання.

«Також для нас дуже важливо, щоб творча молодь нашого регіону навчалася й працювала тут, а не за кордоном, аби після закінчення мистецьких шкіл не змінювала професійний напрям. Для цього відкриваємо нові спеціальності в Академії та всіляко сприяємо юним талантам», – підкреслила Наталія Шетеля.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux