Закарпатська ОВА стала стейкхолдером міжнародного проєкту Skills2Scale, який втілює Ужгородський національний університет
опубліковано 13 жовтня 2023 року о 16:49

Технології Beyond 5G стають ближчими для Закарпаття. Над їх впровадженням і розвитком у межах міжнародного проєкту «Розширення можливостей високих технологій для закладів вищої освіти» (Skills2Scale) працює Ужгородський національний університет.

Команда вишу разом із партнерами вже розробили базу даних потенційних стейкхолдерів, провели аналіз потреб закладу й навчальних програм щодо їх покращення і введення в них компонентів технології 5G та Beyond 5G. Саме зараз триває другий етап втілення проєкту.

Детальніше про це сьогодні на брифінгу розповіли заступник голови обласної військової адміністрації Олександр Пацкан, доктор медичних наук, професор, проректор з наукової роботи ДВНЗ «УжНУ» Іван Миронюк та докторка технічних наук, професорка кафедри програмного забезпечення систем ДВНЗ «УжНУ» Оксана Мулеса.

«Skills2Scale – це міжнародна платформа для розвитку культури інновацій і підприємництва в закладах вищої освіти та сприяння розвитку технологій Beyond 5G. Проєкт дасть можливість нашим вишам готувати конкурентоспроможних фахівців, а студентам – працювати за новими технологіями та розпочинати вдалі стартапи. З боку ОВА ми підтримали таку ініціативу і стали стейкхолдерами», – відзначив Олександр Пацкан.

Велика перевага в тому, що проєкт втілюється не лише вишами, які увійшли до його консорціуму, а в співпраці з працедавцями, представниками різних секторів економіки, підкреслив доктор медичних наук, професор, проректор з наукової роботи ДВНЗ «УжНУ» Іван Миронюк.

«Технології 5G дають можливість розвиватися та зараз бути на вістрі науково-дослідної, наукової й підприємницької діяльності. Тому ми постійно займаємося пошуком тих партнерів у Закарпатській області, які потребують фахівців з високим рівнем знань та умінь у технології 5G і вище. Ми зацікавлені в підготовці тих спеціалістів, котрі зараз дуже потрібні на ринку праці», – наголосив Іван Миронюк.

Як зауважила професорка кафедри програмного забезпечення систем ДВНЗ «УжНУ» Оксана Мулеса, проєкт передбачає підтримку всіх університетів-партнерів у розвитку інновацій та бізнесу, що здійснюється через наставництво, тренінги й навчання. Ініціатива триватиме 15 місяців і завершиться в липні наступного року.

«Наше основне завдання – напрацювання постійних механізмів співпраці університету та стейкхолдерів регіону, іноземних партнерів, щоб ми могли ефективно і своєчасно здійснювати моніторинг потреб ринку праці, реагувати на нього шляхом включення в навчальні програми відповідних компонентів», – розповіла Оксана Мулеса.

Проєкт багатокомпонентний і масштабний, адже охоплює різні підрозділи та 5 факультетів УжНУ (факультет інформаційних технологій, фізичний, стоматологічний, хімічний та біологічний факультети). Йдеться не лише про навчання фахівців за новими технологіями, а й підготовку до створення школи стартапів, партнерства тощо.

Такі процеси тривають одночасно і у вишах інших країн-учасниць проєкту (Іспанія, Чехія, Фінляндія, Греція, Португалія та інші). Закарпаття ж не наздоганяє партнерів, а рухається в цьому напрямку на рівні з ними.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux