Загалом в області ліки безоплатно чи з невеликою доплатою відпускають 316 аптек, повідомив на брифінгу директор департаменту охорони здоров’я ОВА Анатолій Пшеничний.
«Навіть під час війни урядова ініціатива "Доступні ліки" продовжує діяти. Особливо актуальною та необхідною для українців вона стала під час війни, коли тисячі вимушених переселенців знайшли прихисток на Закарпатті, – зауважив Анатолій Пшеничний. – Тому кількість виписаних і погашених рецептів у 2022 році навіть вища, ніж у позаминулому».
Як зауважив директор департаменту охорони здоров’я ОВА, від початку дії програми реімбурсації в області отоварено 1,3 млн рецептів. Найчастіше за «доступними ліками» звертаються пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, для профілактики інсультів та інфарктів тощо.
«Сьогодні урядова програма "Доступні ліки" нараховує 431 препарат. Відпуск ліків відбувається або з доплатою, або безкоштовно. Зокрема, вартість 140 препаратів НСЗУ повністю відшкодовує аптекам», – підкреслив Анатолій Пшеничний, наголосивши, що попри війну програму й надалі розширюють новими лікарськими засобами.
Так, минулого року в Україні за цією програмою реалізовано більше 10 млн рецептів на загальну суму понад 2 млрд гривень. Для того, щоб отримати препарати, пацієнти можуть звернутися до будь-якого сімейного лікаря незалежно від того, чи є підписана з ним декларація. Під час воєнного стану аптеки приймають як паперові, так і електронні рецепти.
Знайти аптеку з «доступними ліками» можна за цим посиланням або за номером 16-77. Аптеки з інсуліном шукайте за лінком чи на сервісах Tabletki.ua / geoapteka.ua.