Під час робочого візиту на Закарпаття міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович зустрілася із заступником голови ОВА Петром Добромільським.
Вони обговорили ключові питання щодо розвитку соціальних послуг та реалізацію проєктів з підтримки вразливих категорій населення, зокрема захисників і вимушених переселенців, у нашій області.
Петро Добромільський розповів про впровадження послуги підтриманого проживання, втілення ініціативи «Помічник ветерана», доступні соціальні сервіси на порталі Допомога Закарпаття, про співпрацю з громадами, благодійними організаціями, міжнародними донорами й інше.
Посадовці разом відвідали Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями в Мукачеві. Оглянули кабінети, матеріально-технічну базу та обладнання для проведення фізичної, корекційної і психологічної реабілітації в закладі.
Сьогодні тут проходять відновлення 99 закарпатців і вимушених переселенців з функціональними обмеженнями: ураженнями опорно-рухового апарату, центральної й периферичної нервової системи, органів зору, внутрішніх органів та психічними захворюваннями. Їм надають різні види реабілітації: психологічно-педагогічну, фізично-лікувальну (ЛФК, масаж), соціально-побутову, музичну й арттерапію.
Оксана Жолнович і Петро Добромільський поспілкувалися з дітьми і дорослими, які відновлюються у Центрі, спільно з його керівництвом обговорили актуальні потреби й особливості надання реабілітаційних послуг, адаптації та інтеграції в суспільство людей з функціональними обмеженнями.
Міністерка соціальної політики та заступник голови ОВА також відвідали Мукачівський психоневрологічний інтернат №1, де тривають підготовчі роботи для відкриття двох нових відділень: підтриманого проживання та денного перебування (вихідного дня). З адміністрацією закладу обговорили питання щодо функціонування інтернату та підготовку до впровадження нових послуг.
Петро Добромільський зауважив, що нещодавно за сприяння Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Тетяни Баранцової тут створили гінекологічний кабінет за програмою благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та за підтримки Фонду народонаселення ООН (UNFPA), щоб послуги з репродуктивного та сексуального здоров’я були доступнішими для дівчат і жінок з інвалідністю.
Зараз в інтернаті перебувають 189 підопічних зі стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями. Вони потребують постійного догляду, соціально-побутової та медичної допомоги. З початком війни заклад також прийняв і 20 внутрішньо переміщених осіб з Донеччини.
Міністерка соціальної політики відзначила високий рівень надання соціальних послуг на Закарпатті, наголосила на важливості реалізації проєктів, спрямованих на підтримку населення, котре суттєво збільшилося через початок повномасштабного вторгнення.
Заступник голови ОВА Петро Добромільський своєю чергою подякував пані Оксані Жолнович за увагу до нашого регіону, зауваживши, що комплексна розбудова системи соціального захисту населення продовжується і перебуває під постійним контролем керівництва краю.