За підсумками дев’ятої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів 17 переможців отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на 6,3 млн грн. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 88 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 32 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
“Ветерани та члени їхніх родин все активніше долучаються до грантової програми, яку пропонує держава для підтримки підприємництва. На сьогодні вже 88 переможців отримають гранти від 250 тис. грн до 1 млн грн на власну справу. 60% з них - ветерани, які готові займатись підприємництвом або масштабувати вже діючий бізнес та залучати до своєї справи побратимів. Наші захисники та захисниці мають знати, що держава готова фінансово підтримати їх після повернення з фронту, якщо вони матимуть бажання стати підприємцями, і вони можуть готувати свої бізнес-ідеї. Або ж вже зараз долучити до їх реалізації своїх дружин чи чоловіків”, - зазначила Тетяна Бережна.
Серед 17 переможців дев’ятої хвилі 11 - учасники бойових дій, 6 - члени родин ветеранів. Більшість з них - 10 переможців - запросили грант до 250 тис. грн, 6 - до 500 тис. грн, 1 - до 1 млн грн.
На грантові кошти переможці планують, зокрема, відкрити пекарню, магазин-кав’ярню, автомийку, салон краси, косметологічну клініку та кабінет естетичної медицини, започаткувати підприємство з виробництва меблів, а також компанію, що виконуватиме підводні роботи. Окрім того, низка ветеранів отримали гранти на масштабування вже діючого бізнесу - планують модернізувати АЗС, збільшити обсяги випічки хліба та хлібобулочних виробів, виготовлення виробів з граніту та мармуру.
Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:
Гранти у розмірі 500 тис. грн та 1 млн грн надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.