За підсумками дванадцятої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів 17 переможців отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на 7,2 млн грн. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 136 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 54 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
“На сьогодні маємо 136 переможців ветеранського компоненту програми “Власна справа”, які отримають гранти на старт або розширення свого бізнесу на 54 млн грн. Більшість з них - 56% грантів - отримали саме ветерани, проте й дружини та чоловіки наших захисників і захисниць є досить активними. Нагадаю, вони можуть взяти грант до 500 тис. грн на започаткування власної справи, або розвиток діючого бізнесу, поки другий з їхньої родини воює на фронті. На сьогодні вже 60 членів родин захисників скористались такою можливістю та отримають гранти на 30 млн грн”, - зазначила Тетяна Бережна.
Серед 17 переможців дванадцятої хвилі 4 - учасники бойових дій, 13 - члени родин ветеранів.
На грантові кошти переможці планують, зокрема, відкрити кав’ярню, салон краси, креветочну ферму, магазин жіночого одягу, більярдний клуб, підприємство з виробництва соняшникової олії, шиномонтаж, компанію з монтажу й обслуговування промислового обладнання. Окрім того, низка ветеранів отримали гранти на масштабування вже діючого бізнесу - планують розширити та модернізувати салон краси, відкрити бургерну в кафе, розширити швейний цех, що спеціалізується на пошитті спортивного одягу для дітей та спецодягу, відкрити окремий відділ сантехніки в будівельному маркеті, відновити роботу магазину з продажу меблів, який закрили через війну.
Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:
Гранти у розмірі 500 тис. грн та 1 млн грн надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Міністерство економіки України