Відбулося підсумкове засідання Ради безбар’єрності
опубліковано 12 грудня 2023 року о 10:49

Кожен українець і українка мають отримувати якісну безбар’єрну послугу у власній громаді. Відчути та побачити, що позитивні зміни відбуваються в кожному місті та селі. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час підсумкового засідання Ради безбар’єрності, що відбулося за участі Першої леді України Олени Зеленської та Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука. 

«Безбар’єрність сьогодні — це нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження. Особливо акцентуємо увагу на потребах наших захисників. Наш обов’язок — усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію», — відзначив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, у 2023 році Уряд доклав багато зусиль для втілення проектів безбар’єрності. Насамперед Міністерство цифрової трансформації запровадило європейські стандарти цифрових комунікацій державних органів. Тепер вони реалізуються на практиці в усіх державних  цифрових сервісах.

Крім того, Міністерство економіки започаткувало програму компенсацій роботодавцям, які облаштували робоче місце для фахівця з інвалідністю.

«Безбар’єрність під час проходження ВЛК. Крім електронної черги та цифровізації документів, Уряд виділив кошти на заходи зі створення безбар’єрного середовища. Доступність у військово-лікарських комісіях буде непорушним правилом всюди на всіх етапах проходження процедур», — підкреслив Прем’єр-міністр.

«Можна сказати «війна, що ви хочете. Бар’єрів стало більше – і фізичних, із пересуванням та доступністю, і економічних - безробіття,  і соціальних – велике навантаження на всіх взагалі» Але це не аргумент. Бо кожне життя цінне. І його якість має значення. Ми не обираємо часи, в які нам жити, але ми можемо боротися», – сказала Олена Зеленська.

«Спільно з Урядом, Український Парламент готовий до розробки та підтримки законопроектів, які стосуються формування принципів і норм безбарʼєрності. До прикладу, нині у Верховній Раді України до другого читання готуються законопроекти про працевлаштування фахівців з інвалідністю та про освіту дорослих. Вони визначені як євроінтеграційні, а відтак мають пріоритетний характер. Але найголовніше, аби реалізація інтересів осіб з інвалідністю була врахована не лише на рівні нормотворення, але й на рівні реалізації та впровадження у життя законів», — відзначив Руслан Стефанчук.

Серед іншого, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури продовжує оновлювати державні будівельні норми з урахуванням вимог безбар’єрності. Як зауважив Денис Шмигаль, цього року прийнято норми для лікарень, сховищ і укриттів, вимоги до тимчасових споруд: «Це лише початок. Відбудова усіх об’єктів буде відбуватися згідно з європейськими стандартами облаштування просторів».

Також Прем’єр-міністр зазначив, що Міністерство охорони здоров’я продовжує системно, крок за кроком, запроваджувати активну доказову реабілітацію. МОЗ працює над законопроектом, який докорінно змінить шлях людини після травми або поранення від лікарняного ліжка до відновлення якості життя. Це, зокрема, можливості для гідної роботи, якісної освіти, системної підтримки.

Денис Шмигаль подякував першій леді України Олені Зеленській за її залученість та постійне висвітлення теми безбар’єрності — як в Україні, так і за кордоном. А також висловив вдячність міжнародним партнерам та громадським організаціям за конструктивний діалог та дієву допомогу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux