Щоб обговорити найважливіше сьогодні питання – збереження здоров’я і життя краян під час пандемії, – голова облдержадміністрації Анатолій Полосков провів чергову зустріч із керівниками релігійних організацій Закарпаття.
«До чиєї думки ми прислухаємося, коли потрібно прийняти рішення, в якому не впевнені?
Приклад яких людей допомагає нам визначитися?
На ці питання знайдеться багато відповідей, але, поза сумнівом, вплив і авторитет священнослужителів завжди є високим, тому їхня думка, слово, ставлення мають велике значення для більшості закарпатців», — зауважив Анатолій Полосков.
Очільник області показав присутнім фото з Центру легеневих хвороб в Ужгороді – наочний приклад того, з чим стикається людина після інфікування вірусом COVID-19, коли опиняється в реанімації та потребує штучної вентиляції легень.
Зараз в області 12 лікарень приймають хворих на коронавірус, одна з них – дитяча.
120 реанімаційних ліжок зайняті більш ніж наполовину. 23 людини – під ШВЛ.
За словами голови облдержадміністрації, лікарі роблять все можливе для кожного пацієнта, але статистика – вперта: приблизно тільки одна людина з десяти може вижити після ШВЛ.
Учора, 25 жовтня, померло 8 краян, від початку пандемії – 1721.
«Вдумайтеся: 734 людини померли сьогодні від COVID-19 в Україні, серед них і закарпатці.
І якщо ця цифра не вражає, то для порівняння скажу так: це сім великих авіакатастроф у день. Уявіть: це ніби щогодини протягом робочого дня повідомляють про велику авіакатастрофу з більш ніж сотнею загиблих українців», — наголосив Анатолій Полосков.
Голова облдержадміністрації зазначив, що спільною метою і завданням є переконувати людей вакцинуватися, аби вони залишалися живими. Держава зі свого боку створила всі необхідні умови, вакцина наявна і доступна на вибір.
«Про це й говорили з поважними священнослужителями, і знову я закликав до того, аби кожен із нас під час зустрічі з закарпатцями (чи то в родині, чи під час богослужінь) говорив правду – про COVID-19, про наслідки хвороби, про переваги вакцинації», — додав очільник області.
За його словами, підтримка відчутна, співпраця буде більш активною та відповідальною. Домовилися про те, аби після богослужінь своє слово парафіянам могли сказати й місцеві лікарі.
«І якщо завдяки цьому з присутніх у храмі хоча б одна людина прийме рішення вакцинуватися, ми зробимо велику справу – врятуємо щонайменше одне життя», — підсумував Анатолій Полосков.