В Ужгороді стартував форум «Якісна освіта – пріоритет педагогічної спільноти»
опубліковано 10 листопада 2022 року о 16:18

З початку війни освітній процес в Україні не припинявся ні на мить. Педагоги не лише продовжують навчання в безпечних умовах, а й дбають про підвищення його якості. Саме цьому присвячений Всеукраїнський форум «Якісна освіта – пріоритет педагогічної спільноти», який сьогодні стартував в Ужгороді.

До учасників заходу у режимі онлайн звернувся міністр освіти і науки Сергій Шкарлет: «Говорячи про якість освіти, ми говоримо про майбутнє наших дітей, про формування освітньої політики на декілька десятиліть вперед і про формування освітніх стандартів».

Він зауважив, що в Україні створюють комфортне середовище для підвищення якості освіти. Зокрема, запустили мобільний додаток «Вивчаю – не чекаю» для учнів 1-4 класів, намагаються перевести ресурси та курси Всеукраїнської школи онлайн в офлайн-доступ, створюють можливість формувати власну освітню траєкторію для кожного учня і вчителя тощо.

Якісна освіта – це надважлива складова, без якої країна не може розвиватися. До цього часу усі працювали, враховуючи цей основний пріоритет, проте з початком війни акцент змістився у напрямку гарантії безпеки, наголосила під час форуму голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, народна депутатка Юлія Гришина.

До організації та проведення заходу також долучилося керівництво Закарпатської області. Голова ОВА Віктор Микита передусім подякував вчителям і керівникам закладів за відданість своєму покликанню, адже вони впевнено тримають освітянський фронт ще з часів ковіду, а після 24 лютого долають і нові виклики. 

«Окрім організації безпечного навчального процесу, наші педагоги дбають і про підвищення якості освіти та наближають їх до європейських стандартів. За це – велика повага і вдячність! Ми боремося за українських дітей, виховуємо та навчаємо гідних громадян сміливої і сильної країни. Майбутнє – за ними. Пишаємося нашими дітьми та освітянами!» – підкреслив Віктор Микита.

Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак також відзначив злагодженість роботи педагогів, влади на всіх рівнях у напрямку підвищення якості освіти, обґрунтував необхідність осучаснення відповідного законодавства заради створення єдиної системи освіти, яка буде орієнтуватися на кожну дитину й учителя і працюватиме відповідно до вимог часу.

У межах форуму учасники обговорили ключові цілі якості освіти, діяльність навчальних закладів під час війни та особливості професійної самореалізації вчителя в умовах цифровізації тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux