Основні виклики та можливості для успішного повернення наших захисників до мирного життя під час панельної дискусії керівництво області обговорило спільно з представниками Закарпатського ІТ-кластера, ветеранського простору «ВДОМА» та іншими.
Реінтеграція ветеранів – поняття різнопланове і включає дуже багато аспектів. Тому дуже цінно, що про це говорять не тільки у владних кабінетах, фахівці соціальної і ветеранської політики, а й бізнес. На цьому наголосив т.в.о. голови обласної військової адміністрації Мирослав Білецький.
«Наші захисники потребують уваги і турботи. Ми повинні зробити все для того, щоб допомогти їм повернутися до цивільного життя, можливо, знайти себе у новій сфері. І такі зустрічі – це дуже класно. Бо держава працює над такими питаннями зі свого боку, бізнес – зі свого», – зауважив Мирослав Білецький.
Заступник голови ОВА Олександр Пацкан відзначив, що компанії-резидентки найбільшої спільноти айтівців Закарпаття роблять чимало, щоб підтримати ветеранів. Зокрема, вони запускають безоплатні ІТ-курси для демобілізованих захисників, працюють над створенням безбар’єрного простору для колег-ветеранів тощо. За його словами, кластер також продовжує відчутно посилювати військових, які зараз боронять країну на передовій із ворогом.
Важливими для ветеранів, їхніх близьких є своєчасна психосоціальна підтримка, а також знання базових практик допомоги собі та іншим, відзначила Таїсія Симочко, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?».
Під час панельної дискусії ветерани простору «ВДОМА» розповіли, як відбувається їхня реінтеграція, з якими викликами доводиться стикатися на шляху до цивільного життя.
Своєю чергою представники провідних компаній Закарпатського ІТ-кластера поділилися власним досвідом підтримки колег, які пройшли війну, результатами аналізу й задоволення їхніх потреб, а також окреслили низку доступних можливостей для наших ветеранів і ветеранок.