Унікальне видання про життя й діяльність Августина Волошина презентували в ОВА
опубліковано 23 квітня 2024 року о 11:27

«Августин Волошин: шлях у безсмертя» – видання з такою назвою презентували сьогодні в Закарпатській ОВА. Над ним працювали відомі громадські діячі – Павло Федака та його син Павло.

Книга з нагоди 150-річчя з дня народження знаного українського педагога та вченого, громадсько-політичного, культурного, церковного і державного діяча, Президента Карпатської України та Героя України (посмертно) Августина Волошина побачила світ в Ужгороді.

«Поява цієї праці – одна з багатьох подій, запланованих в області в межах відзначення такої знакової дати. 2024 рік спершу на Закарпатті, а згодом і в усій країні оголосили роком Августина Волошина», – зазначила заступниця начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА Марина Чепа-Марковці.

Почесний голова ГО «Закарпатське крайове культурно-освітнє товариство „Просвіта“», краєзнавець, доктор історичних наук Павло Федака (старший) розповів, що робота над виданням була тривалою і клопіткою. Джерельною базою слугувала низка музейних реліквій та архівних матеріалів.

За його словами, цінність книги в тому, що в ній уперше опубліковані фотографії, документи й інші матеріали, пов’язані з життям і діяльністю Августина Волошина, котрі раніше не публікувалися й про які широкій громадськості не було відомо. Кожна третя ілюстрація є унікальною 🫶

Своєю чергою голова Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства «Просвіта», журналіст, кандидат історичних наук Павло Федака (молодший) підкреслив, що ця книга дуже на часі і також є елементом протистояння російському агресору, від рук якого в Бутирській в’язниці у Москві помер Президент Карпатської України.

Постать Августина Волошина дуже багатогранна та потребує вивчення, тому пропоноване видання буде цікаве як для дослідників, так і для широкого кола читачів. На цьому наголосив один із рецензентів праці, єпископ Мукачівський і Карпатський, президент Карпатського університету імені Августина Волошина, керівник Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ, доктор богословських наук, доктор юридичних наук, професор Віктор Бедь.

Примірники книги «Августин Волошин: шлях у безсмертя» розподілили між бібліотеками, школами та громадськими спілками Закарпаття. Загальний тираж – 300 примірників.

Видання вийшло в межах обласної програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню за підтримки департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux