Україна приєднується до Глобальної мережі цифрових документів охорони здоровʼя ВООЗ, – рішення Уряду
опубліковано 03 жовтня 2023 року о 17:12

Ще влітку 2021 року Україна стала однією з перших держав, які не є членами ЄС, але приєдналися до Довірчої мережі ЄС, та отримали визнання всіма державами-членами мережі сформованих COVID-сертифікатів. До слова, Україна стала однією з перших країн світу, чиї COVID-сертифікати в застосунку «Дія» ЄС офіційно визнав. Загалом українці згенерували 12,2 млн COVID-сертифікатів у Дії. 

Враховуючи успішність використання COVID-сертифікатів, Всесвітня організація охорони здоровʼя нині створює Глобальну мережу цифрових документів охорони здоровʼя ВООЗ. Мережа покликана розширити практики використання цифрових документів у медичній сфері в межах всіх держав, які є її учасницями. Сьогодні Україна також приєднується до цієї мережі, відповідне рішення було схвалене Урядом.

Процес перенесення функціонала COVID-сертифікатів з Довірчої мережі ЄС до Глобальної мережі ВООЗ розпочався ще у червні цього року. Наразі він вже завершується. Тепер головним спільним завданням є забезпечення безперебійного функціонування COVID-сертифікатів вже в рамках нової мережі. 

Для України це важливий крок, оскільки після приєднання до Глобальної мережі ВООЗ зʼявляється можливість розширити перелік цифрових медичних документів, що будуть формуватися так само легко, як і COVID-сертифікати. Водночас для українців, які мають COVID-сертифікатів у Дії, нічого не зміниться. Ці документи залишаються чинними та функціонують і надалі.  

«Навіть попри офіційне завершення пандемії COVID-19 для підтвердження наявного епідеміологічного захисту в світі продовжуватимуть використовувати COVID-сертифікат. І саме для цього Україна приєднується до Глобальної мережі ВООЗ. Українцям, які мають COVID-сертифікати, нічого додатково робити не потрібно – їхні сертифікати є чинними в межах раніше визначених строків. Водночас варто памʼятати, що COVID-19 нікуди не зник, важливо подбати про власне здоровʼя та захистити себе шляхом вчасної вакцинації. Відповідно, буде відбуватися й оновлення строку дії COVID-сертифікатів», – говорить Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

Приєднання, функціонування та використання Україною переваг Глобальної мережі ВООЗ реалізовується спільно Міністерством охорони здоровʼя та Міністерством цифрової трансформації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux