Спалювання сухої рослинності у воєнний час може бути прирівняне до диверсійної роботи, що спрямована на обмеження огляду місцевості військовими та силами територіальної оборони.
Такі дії суттєво відволікають органи та підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій України від здійснення своїх безпосередніх функцій та спричиняють значні витрати паливно-мастильних матеріалів для ліквідації таких пожеж, що у свою чергу суттєво обмежує можливості пожежно-рятувальної служби оперативно реагувати на випадки можливих пожеж та руйнувань, що можуть виникнути у разі загострення військових дій.
Закликаємо мешканців області бути обачними й обережними, а також нагадуємо про адміністративну та кримінальну відповідальність за випалювання сухої рослинності.
За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн. За ті ж дії, вчинені на природоохоронних територіях, паліям загрожує штраф у розмірі від 6120 до 12240 грн.
Під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ:
- не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
- не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
- категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
- очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;
- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
- при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;
- залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
- проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.