Розвиток системи психосоціальної допомоги – у пріоритеті роботи Коордцентру при ОВА
опубліковано 22 грудня 2023 року о 18:52

Розвиток ефективної системи психосоціальної допомоги в Закарпатській області став одним із ключових напрямків роботи Координаційного центру підтримки цивільного населення при ОВА у 2023 році.

У фокусі уваги – розбудова мережі осередків надання послуг з підтримки ментального здоров’я та підготовка кваліфікованих фахівців для роботи на місцях. Над цим у тісній взаємодії працюють представники регіональної та місцевої влад, територіальних громад, міжнародних благодійних і громадських організацій та інші.

Така співпраця задля покращення доступу краян до необхідних психосоціальних послуг у 2024 році продовжиться, повідомив під час засідання Коордцентру заступник голови ОВА Петро Добромільський.

«Чимало наших ветеранів, краян і вимушених переселенців потребують підтримки ментального здоров’я, адже такі фактори, як стрес, тривога, хвилювання, на жаль, нікуди не зникли. Тож зараз наша увага до питання психосоціальної допомоги і співпраця в цьому напрямку посиляться. Мета така, щоб кожен мав можливість у своїй громаді отримати необхідну психологічну допомогу відповідно до передових міжнародних стандартів», – відзначив Петро Добромільський.

Зараз Закарпаття демонструє високий рівень ефективної взаємодії всіх зацікавлених сторін у сфері психосоціальної допомоги населенню. Це означає, що регіон має потенціал перейняти та запровадити кращі європейські практики стійкої системи послуг, підкреслила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Закарпатській області Таїсія Симочко.

Зокрема, йдеться про впровадження людиноцентричної моделі надання послуг. Вона передбачає поєднання таких аспектів, як визначення рівня та форми підтримки (супровід вдома, індивідуальна та групова робота), можливості денного чи цілодобового перебування, консультаційну, терапевтичну, соціальну підтримку сімей, фармакотерапію, допомогу в менеджменті, фінансах, роботі, проживанні тощо.

Така концепція вже кілька десятиліть успішно працює в італійських містах Трієсті та Удіне, які нещодавно в межах поїздки з обміну досвідом, організованої ВООЗ, відвідала регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Закарпатській області.

«Модель, до якої ми йдемо й на державному рівні, – це послуги на рівні громади. Тут нам потрібно багато зробити саме в напрямку формування команд у громадах. Будемо працювати над цим спільно з різними міжнародними організаціями. Нам важливо, щоб досвід і знання цієї команди відповідали тим потребам, які вона закриватиме. Це буде одним із ключових наших завдань на наступний рік», – резюмувала Таїсія Симочко.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux