Роль ГО у системі соціального захисту осіб з інвалідністю обговорили на круглому столі в Ужгороді

опубліковано 28 серпня 2025 року о 19:29

У заході взяли участь представники обласної та міської влади, профільних структурних підрозділів ОВА, дотичних відомств, громадського сектору Закарпаття та інших регіонів.

Директорка департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації Ольга Травіна підкреслила, що підтримка людей з інвалідністю в Україні продовжує вдосконалюватися, проте надзвичайно важливою є активна участь громади.

«В умовах війни ГО, які підтримують людей з інвалідністю, є ключовими партнерами держави. Тільки в тісній співпраці можна подолати проблеми, що суттєво загострилися. Важливо, що представники цих організацій нерідко і самі мають досвід життя з інвалідністю, а тому точно знають, яка допомога потрібна», – наголосила Ольга Травіна.

Своєю чергою заступниця директора департаменту охорони здоров’я ОВА Ольга Чемет розповіла про доступність медичної реабілітації для дітей і дорослих з інвалідністю. Ці та інші послуги безоплатно можна отримати в закладах охорони здоров’я, що мають контракт із НСЗУ в межах Програми медичних гарантій.

Під час круглого столу обговорили діяльність громадських організацій, співпрацю з владою, конкретні ініціативи, такі як послуга «Соціальне таксі», виклики, пов'язані з доступністю міського середовища, тощо. Також в онлайн-режимі обмінялися досвідом з представниками Полтавщини.

Захід став ефективним майданчиком для напрацювання спільних рішень і формування бачення подальшого розвитку системи соціального захисту на Закарпатті. Пропозиції, підготовлені в межах круглого столу, передадуть на розгляд відповідних відомств та органів влади для подальшої реалізації.

Круглий стіл організував відокремлений підрозділ громадської організації ВО СОПУ «Закарпатське обласне товариство осіб з інвалідністю» за сприяння департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux