Протягом першого кварталу 2024 року до місцевих бюджетів Закарпаття надійшло понад 2,27 млрд грн
опубліковано 26 квітня 2024 року о 15:19

Перевиконання планових показників становить 11%. Про це на брифінгу розповів заступник голови ОВА Василь Іванчо.

За його словами, фактична сума надходжень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизилася на 9,8%, оскільки з жовтня 2023 року «військове» ПДФО спрямовують до державного бюджету. Якщо поглянути на ці минулорічні показники без урахування «військового» податку, то в таких порівняльних умовах помітний приріст надходжень у майже 31%.

Також Василь Іванчо повідомив, що основним джерелом надходжень до місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб – понад 1,2 млрд грн (54,2%). Також найбільшу питому вагу мають єдиний податок – 360 млн грн (15,9%), акцизний і земельний податки – майже 168 млн грн (7,4%) та 165 млн грн (7,3%) відповідно.

У розрізі районів найбільше надходжень забезпечили Ужгородський (33,3%) та Мукачівський (21%). Зокрема, найвищі темпи росту фактичних надходжень у порівнянні з першим кварталом минулого року сьогодні демонструють Кольчинська, Костринська, Баранинська, Ставненська та Кам’янська ТГ.

Заступник голови ОВА назвав десятку найбільших платників податків до зведеного бюджету в першому кварталі цього року, серед них і релоковане підприємство. Також він додав, що підтримка сектору безпеки й оборони залишається в пріоритеті, тому від початку року місцеві бюджети Закарпаття спрямували на ці потреби 674,8 млн грн.

Своєю чергою заступник директора департаменту фінансів ОВА Сергій Остафійчук зазначив, що планові показники надходжень до загального фонду бюджету області виконала 51 громада. При цьому позитивний ріст доходів у порівнянні з першим кварталом минулого року фіксують у 61 із 64 громад Закарпаття.

На особливостях зовнішньої торгівлі докладно зупинився директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк. За його словами, з об’єктивних причин динаміка імпорту та експорту суттєво знизилася. Левову частку в товарній структурі експорту займає експорт машин, механізмів та електротехнічного обладнання, продукти рослинного походження, деревини й виробів з деревини тощо.

Також директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА зауважив, що за перший квартал цього року релокований бізнес Закарпатської області спрямував понад 409 млн грн до зведеного та більш ніж 75,4 млн грн до місцевих бюджетів.

Детальніше про фінансово-економічну ситуацію в регіоні дивіться у відеозаписі брифінгу за посиланням.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux