Програмою "Доступні ліки" користуються понад 3 мільйони пацієнтів, - НСЗУ
опубліковано 07 вересня 2021 року о 10:41

Понад 2,5 млн пацієнтів отримали “Доступні ліки” у містах, 626 тис. пацієнтів - у селах та селищах міського типу.

На сьогодні місць відпуску “Доступних ліків” по всій країні - 10815. З них, 6,13% - комунальні аптеки, 5% - ФОП, 88,6% - це приватні аптечні заклади.

Аптеки з “Доступними ліками” працюють і у великих містах, і у сільській місцевості. Зокрема, у містах місць відпустку “Доступних ліків” - майже 9 тис., у селищах міського типу - понад 1 200, у селах - майже 600. Саме у селах найвищий відсоток аптек-ФОП за формою власності - 29,81%.

Перелік аптек постійно оновлюється. Щомісяця кількість аптек, які укладають договір з Національною службою здоров’я України зростає, у середньому, на 360. Найбільше місць відпуску лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” у 2021 році, у Києві - 974, Дніпропетровській області - 932 та Харківській - 825.

Понад 3,02 млн українців користуються Державною програмою реімбурсації “Доступні ліки”. Зокрема, понад 2,5 млн пацієнтів - у містах, 626 тис. пацієнтів - у селах та селищах міського типу. У 2021 році по Україні найбільша кількість пацієнтів отримує “Доступні ліки” у Дніпропетровській, Харківській та Львівській областях. А найменша - у Чернівецькій, Луганській та Кіровоградській областях.

Активність користування пацієнтів програмою “Доступні ліки” різниться, залежно від регіону. У низці міст “Доступні ліки” отримує більша кількість пацієнтів, у інших - менша. Кількість мешканців при цьому релевантна. Наприклад, Стрий та Добропілля. У Стрию програмою “Доступні ліки” скористались 7866 пацієнтів. У Добропіллі - 2158. При цьому, у Стрию 46 місць відпуску “Доступних ліків”, у Добропіллі - 13. Або Мукачево та Умань. У місті Мукачево програмою “Доступні ліки” скористались 10 444 пацієнтів. В Умані - 7442. При цьому, у Мукачевому - 38 місць відпуску “Доступних ліків”, в Умані - 21.

Програма реімбурсації - ефективний інструмент підтримки мешканців громади. Програма робить медичну допомогу доступнішою для саме для тих пацієнтів, які потребують постійного прийому ліків через певні хронічні захворювання. Що більше аптек, які відпускають “Доступні ліки” за електронним рецептом у громаді, то краща доступність для пацієнтів. Залученість органів місцевої влади сприяє поліпшенню та розширенню доступу пацієнтів з хронічними захворюваннями до життєво необхідних лікарських засобів. Органи самоуправління мають ефективні важелі залучення аптечних закладів усіх форм власності до Державної програми реімбурсації “Доступні ліки”. Водночас у державних та комунальних аптек має переважати соціальна складова. Адже місія державних аптек - забезпечувати потрібними ліками своїх мешканців. Це має стимулювати регіональна влада, створюючи умови для роботи у віддалених населених пунктах, підтримуючи малий бізнес, а також залучаючи приватний сектор до соціального партнерства з державою”, - прокоментувала заступник Голови НСЗУ Тетяна Бойко.

НСЗУ чітко виконує умови співпраці з аптечними закладами та вчасно виплачує кошти. У 2021 році НСЗУ відшкодувала аптекам майже 592 млн грн. Найбільше коштів отримали аптечні заклади Львівщини - понад 96 млн грн, Києва - 87,7 млн грн та Харківщини - 70,8 млн грн. Найбільше коштів за реімбурсацію лікарських засобів у 2021 році отримали ТОВ “Аптеки медичної академії” (Дніпропетровська область) - понад 12,8 млн грн, КП “Фармація” в місті Київ - понад 12,4 млн грн та ПАТ “Аптеки Запоріжжя” - майже 11 млн грн.

Державну програму реімбурсації “Доступні ліки” впроваджено в Україні у 2017 році, відтоді вона істотно змінилася. З 1 квітня 2019 року паперовий рецепт став електронним, а маршрут пацієнта - набагато зрозумілішим та зручнішим. Співпраця держави та бізнесу почала відбуватись прозоро та за єдиними, однаковими для всіх правилами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux