«Питання адаптації, інтеграції та фінансової підтримки переселенців для місцевих громад нашої області залишається актуальним та на постійному контролі у Президента України Володимира Зеленського, Уряду та голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова», - відмітив Петро Добромільський, заступник голови Закарпатської ОДА.
Сьогодні у Закарпатській області проживає 3721 особа, яка отримала статус внутрішньо переміщених.
З них – працездатного віку - 1708, осіб з інвалідністю – 148, пенсіонерів – 763, дітей – 1102.
Вже четвертий рік поспіль зусиллями обласної державної адміністрації та громадських організацій проводиться тренінг «Школа інтеграції для внутрішньо переміщених осіб».
Тренінг фінансується за рахунок коштів, передбачених в обласному бюджеті відповідно до Регіональної програми „Турбота”.
За словами Петра Добромільського, школа інтеграції дає можливість вимушеним переселенцям підвищити інформаційно-правову обізнаність і поділитися болючими питаннями з представниками держустанов та громадських організацій, щоб разом знайти шляхи їхнього вирішення.
Державою передбачена щомісячна грошова допомога для внутрішньо переміщених осіб, призначена для витрат на проживання, зокрема й на оплату житлово-комунальних послуг.
На одну особу грошова виплата становить від 442 грн до 2299,70 грн.
Розмір допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати:
- 3000 грн – для звичайної сім’ї ВПО; 3400 грн – для сім’ї, до складу якої входить 1 особа з інвалідністю або 1 дитина з інвалідністю;
- 5000 грн – для багатодітної сім’ї;
- максимальним розміром не обмежується допомога для сімей, до складу яких входять двоє і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю).
Допомога фінансується з держбюджету – у середньому 1 млн грн щомісячно.
Загалом соціальну допомогу отримують майже 700 сімей ВПО. З початку 2021 року до червня включно проведена виплата адресної допомоги на суму 6,2 млн грн.