Пенсійники Закарпаття підсумували результати роботи за 2023 рік
опубліковано 09 лютого 2024 року о 10:24

У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області відбулася колегія, на якій було підбито підсумки роботи за 2023 рік.

Аналізувала діяльність служби начальник Головного управління Анастасія Пентек. Доповідачка перш за все відзначила позитивну динаміку з виконання показників наповнення бюджету Фонду області, до якого протягом 2023 року з усіх джерел фінансування надійшло майже 14,3 млрд гривень. Це на 27,4% більше, ніж у 2022 році.

Зокрема, на 10,4 млн грн перевиконано план щодо надходження коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, – при запланованих 42,8 млн грн надійшло 53,2 млн гривень. Темп зростання в порівнянні з 2022 роком становив 131,4%. Надходження частки єдиного соціального внеску становить 8,8 млрд гривень (100,5% планового показника).

У порівнянні з січнем 2023 року на 2,2 млн грн зменшилася заборгованість з платежів до Фонду області, яка на 1 січня 2024 року становила 71,3 млн гривень. 66,5% з цієї суми – це заборгованість економічно активних підприємств. Ще 33,5% – борг підприємств, що перебувають у процедурах банкрутства та у яких відсутні активи для погашення заборгованості

Найбільший боржник в області – ДП «Солотвинський солерудник», борг якого сягнув 37,4 млн грн, що становить 52,5% загального боргу по області.

Протягом минулого року в результаті спільних дій із місцевими органами виконавчої влади, податковою і виконавчою службами в рахунок погашення боргу надійшло 66,5 мільйона гривень.

Як наголосила Анастасія Пентек, в області забезпечено своєчасне фінансування пенсій та інших виплат, які здійснює Пенсійний фонд України. Зокрема, у січні-грудні 2023 року:

 • на пенсійні виплати для 253,1 тис. пенсіонерів спрямовано понад 12,9 млрд гривень. Порівняно з 2022 роком ці видатки зросли на 2,1 млрд грн, або на 19,3%. Середній розмір пенсії в області у минулому році зріс на 573,99 грн і на 1 січня цього року становить 4 262,23 грн;
 • видатки на виплату житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг становили 634,7 млн грн. В області на 1 січня поточного року нараховується 30,5 тис. домогосподарств – отримувачів субсидій (середній розмір виплати – 1300,24 грн) та 29,7 тис. отримувачів пільг (середній розмір виплат – 1098,09 грн);
 • спрямовано 423,1 млн грн на фінансування страхових виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (261,5 млн – на допомогу по тимчасовій втраті працездатності, 161 млн – на допомогу по вагітності і пологах, 0,6 млн – допомога на поховання). Середньоденний розмір виплати – 414,58 гривень;
 • видатки на оплату страхових виплат від нещасного випадку на виробництві/професійного захворювання становили 49,6 млн грн (середній розмір виплат – 3873,01 грн).

Начальник Головного управління також відмітила, що триває робота з оцифрування паперових пенсійних справ та трудових книжок. Так, фахівцями протягом минулого року переведено у цифровий формат:

 • 48 тисяч пенсійних справ, загалом з початку проведення ретроконверсії оцифровано 193,7 тис. справ (або 80,6% від їх загальної кількості);
 • на кінець минулого року 57,3 тисячі працюючих осіб в області уже мають оцифровані трудові книжки (або 30% від їх загальної кількості).

Проте основним завданням, як зауважила доповідачка, було і залишається якісне обслуговування населення. В цьому напрямку продовжується співпраця з органами місцевого самоврядування. Так, станом на 1 січня цього року укладено відповідні договори з 59 територіальними громадами, що становить 92,2% від їх загальної кількості. В територіальних громадах працюють 62 віддалені робочі місця, де протягом звітного періоду надано 5,8 тис. послуг. Загалом минулого року 14 сервісними центрами Головного управління надано 257,4 тис. послуг.

Завершуючи виступ, Анастасія Пентек наголосила, що результати діяльності Головного управління стали можливими завдяки щоденній фаховій роботі всіх структурних підрозділів.

Позитивну роботу пенсійників Закарпаття, які попри значне навантаження в нинішніх умовах виконують поставлені завдання на високому професійному рівні, відзначили у своїх виступах і заступник Голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, виконавчий директор Закарпатської обласної федерації роботодавців Михайло Думнич та голова Закарпатської обласної ради профспілок Іван Зелінський.

Підсумовуючи засідання колегії, Тетяна Король зупинилася на основних показниках діяльності Фонду, зосередивши увагу на проблемних питаннях та пріоритетних напрямах діяльності ПФУ на 2024 рік. На завершення заступник Голови правління ПФУ побажала учасникам колегії скорішого миру та перемоги.

Головне управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux