Сьогодні заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк за дорученням очільника краю провів засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
«У фокусі уваги – наслідки інтенсивних опадів 4-6 січня 2022 року. Мова про переливи паводковими водами окремих ділянок автомобільних доріг, підтоплення дворогосподарств, пошкодження об’єктів водного господарства та дорожньої інфраструктури», – зауважив Ігор Шинкарюк.
За його словами, під час негоди постраждали різні об'єкти у 55 населених пунктах 20 територіальних громад, загальна сума збитків становить понад 69 млн 600 тисяч грн.
За ці дні внаслідок підтоплення був призупинений проїзд на 2 маршрутах загального користування місцевого значення. Рух в обох напрямках повністю відновили.
«Загалом для ліквідації надзвичайної ситуації залучили 259 одиниць техніки, що дозволило вжити першочергових заходів реагування та відновити нормальну життєдіяльність населених пунктів.
Територіальним громадам і райдержадміністраціям необхідно проводити заходи, спрямовані на прогнозування можливих надзвичайних ситуацій, та розробляти відповідні плани реагування», – додав заступник голови облдержадміністрації.
Також на засіданні обговорили підготовку до пропуску льодоходу, паводків і весняних повеней. Днями в обласному центрі провели відповідні штабні навчання для представників органів управління та сил цивільного захисту.
Оскільки надзвичайні ситуації можуть призвести до порушень електро- та газопостачання, у закладах охорони здоров'я, що визначені для госпіталізації хворих на COVID-19, проведено перевірки та підтверджено забезпеченість медичних осередків гарантованим енергоживленням.
Окрім цього, комісія затвердила класифікації хімічно небезпечних об’єктів та адміністративно-територіальних одиниць Закарпаття.
До засідання долучилися представники профільних департаментів облдержадміністрації, РДА, територіальних громад, ГУ ДСНС, САД та Служби місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області та інші.