80 років минуло з того часу, як десятки тисяч закарпатців зазнали радянських репресій і невинно загинули в концентраційному таборі у Сваляві.
У ньому в нелюдських умовах у роки Другої світової війни тоталітарна влада переважно утримувала наших краян угорського та німецького походження, представників інших національностей, підозрюваних у нелояльності до сталінського режиму.
Памʼять закарпатців, які стали жертвами сталінських репресій, а також загиблих захисників України сьогодні вшанували у Свалявському меморіальному парку.
Хвилиною мовчання та в молитві їх згадали представники ОВА, міської влади, національних спільнот Закарпаття, громадських організацій, національно-культурних товариств, дипломати, духовенство та інші. Під час церемонії вшанування вони поклали квіти до меморіалу на території парку.
Заступник директора департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА Олександр Лях поділився власною родинною історією – про дідуся-угорця, котрий потрапив у цей табір та дивом залишився живим.
Під час свого виступу Олександр Лях також наголосив, що пам’ять про минуле є запорукою нашого майбутнього і важливо не забувати ні імен, викарбуваних на меморіалі, ні імен тих, хто поліг за свободу й незалежність України.