Учасників тренінгу привітала регіональна координаторка Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я «Ти як?» Таїсія Симочко. Вона відзначила важливість та актуальність таких заходів для покращення системи психосоціальної допомоги в нашому регіоні.
«Рівень та якість надання ментальної підтримки безпосередньо залежить від підготовки наставників і тренерів груп. Саме тому надавачам потрібно постійно покращувати свій фаховий рівень, дізнаватися про дієві техніки й методики, щоб згодом апробувати їх на практиці», – підкреслила Таїсія Симочко.
Під час онлайн-навчання учасники ознайомилися з особливостями інтервізійної моделі: її етапами, завданнями, цілями та основними правилами. Спільно з тренерами вони також обговорили роль фасилітаторів при застосуванні такого підходу психологічної роботи, проаналізували алгоритм дій при проведенні інтервізійних сесій.
Тепер перед ними практичний етап – можливість детально розібрати конкретні кейси разом з групами та відпрацювати свої навички у ролі фасилітаторів за підтримки нідерландських колег з громадських організацій «SOFT Tulip» і «FIT-ACADEMY» та Закарпатського обласного центру соціальних служб.
Після завершення підготовки учасники отримають сертифікати і вже в лютому долучаться до проведення серії тренінгів для представників центрів надання соціальних послуг, департаменту соціального захисту населення ОВА, освітньої та медичної сфер. Надалі вони також працюватимуть з військовослужбовцями, ветеранами та їхніми сімʼями.