На Закарпатті підписали Меморандум про співпрацю щодо проєктування та будівництва нового аеропорту в Закарпатській області
опубліковано 27 квітня 2021 року о 11:24

Сьогодні, 27 квітня, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, представники Державного агентства інфраструктурних проектів та Мукачівської територіальної громади підписали чотиристоронній Меморандум про співпрацю щодо проектування та будівництва нового аеропорту в Закарпатській області.


Напередодні керівництво області провело робочу зустріч в облдержадміністрації з головою Державного агентства інфраструктурних проектів Кирилом Хом’яковим та т.в.о. директора Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проєктів» Олегом Тарасюком, де було обговорено питання майбутнього державного інвестиційного проєкту у Закарпатській області. Тоді ж підписали Меморандум про співпрацю між чотирма сторонами-учасниками цієї зустрічі та погодили текст Меморандуму, до якого долучається Мукачівська територіальна громада.


За ініціативи Президента України Уряд підтримав включення проекту будівництва нового міжнародного аеропорту на Закарпатті до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року.


Водночас у 2021 році з Державного бюджету вже виділили 30 мільйонів гривень на виготовлення проектної документації. Очікується також субвенція із Держбюджету на 4 млрд грн. Саме така сума за попередніми підрахунками потрібна на будівництво злітно-посадкової смуги (3 млрд. грн.) та інфраструктури (1 млрд грн.).


Конфігурація перспективного летовища у Закарпатті буде подібною до летовища у місті Тіваті (Чорногор'я). Враховуючи географічне розташування, майбутній аеропорт буде мати оптимальну локацію, яка дозволить безперешкодно забезпечувати Закарпаття повітряно-транспортні послуги. Орієнтовний термін будівництва складає близько 3 років.


У ході роботи представник Державного агентства інфраструктурних проектів зазначив, що на обласну державну адміністрацію буде покладено ключові елементи виконання проєкту, а також координація реалізації заходів по проектуванню та будівництву аеропорту на території області.


Під час зустрічі колеги з Державного агентства інфраструктурних проєктів представили концепт майбутнього аеропорту та визначили ключові аспекти проектування.


Сторони окреслили основні напрямки роботи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для реалізації проекту у найкоротші терміни.


За результатами роботи групи було підписано документи та прийнято рішення наступного дня підписати чотиристоронній Меморандум про співпрацю між ОДА, облрадою, представниками Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проєктів» та Мукачівською територіальною громадою, на території якої планується будівництво аеропорту.


У подальшому 27 квітня 2021 року в Мукачівській ТГ було підписано Меморандум про співпрацю щодо проєктування та будівництва нового аеропорту в Закарпатській області.

Згідно з документом сторони, засвідчили, що у взаємовідносинах між собою вони діють на засадах паритетності та рівноправності, а підписання даного Меморандуму направлено на консолідацію зусиль сторін щодо проектування та будівництва нового аеропорту у Закарпатському регіоні.


«Ми щиро вдячні Президенту України Володимиру Зеленському за ініціативу та рішення щодо реалізації такого масштабного проекту на Закарпатті. Це критично важливий державний інфраструктурний проєкт, який сформує область як міжнародну транспортну платформу для успішного ведення бізнесу, залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій, розвитку туризму та економічного потенціалу всієї країни», - прокоментував підписання Меморандуму голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков.


Найближчим часом очікуємо старту розробки проектної документації, виділення земельної ділянки під будівництво об’єкту та інших процесів, передбачених проєктом.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux