Майже у всіх громадах області створили комісійні групи для проведення таких комплексних обстежень. До їхнього складу увійшли представники органів місцевого самоврядування, управлінь освітою, фахівці територіальних підрозділів обласних ГУ Держпродспоживслужби та ДСНС.
За попередньою інформацією такі перевірки пройдуть у 470 дитячих садках, 622 школах та у 28 профтехах і вишах І-ІІ рівня акредитації. Переважна більшість комісійних обстежень запланована після 21 серпня, оскільки чимало працівників ще зараз проходять медичні огляди, в деяких закладах тривають ремонтні роботи та підготовка необхідної документації, яка має відповідати чинним вимогам.
Начальниця ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Сніжана Локес на брифінгу повідомила, що станом на сьогодні комісії обстежили 106 осередків: 50 шкіл, 54 дитячих садків і два професійно-технічні та вищі навчальні заклади.
У двадцяти з них виявили незначні порушення. Наприклад, в окремих закладах ще не відремонтували котли, не провели лабораторні дослідження питної води, очищення та дезінфекцію джерел водопостачання тощо.
Також усі дитсадки та школи розробляють чотиритижневе меню за принципами здорового харчування і його погоджують з Держпродспоживслужбою. 185 осередкам нове меню вже погодили, ще двом відмовили й повернули на доопрацювання.
«Ми надали пропозиції всім керівникам закладів освіти і головам ТГ щодо того, як усунути ці недоліки. Якщо актів готовності не буде – заклади не працюватимуть, – зауважила Сніжана Локес. – Акти готовності будуть підписані лише в тому разі, коли заклади матимуть усі необхідні документи. Тому станом на сьогодні повністю готові до роботи й уже підписали такі акти 24 заклади дошкільної освіти, 17 шкіл та 1 профтех».
Детально про обстеження закладів освіти в громадах Ужгородщини розповіла головна спеціалістка відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ужгородського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Іванна Світлик. За її словами, такі перевірки вже успішно провели в усіх дитсадках та ЗЗСО Середнянської громади і частково в місті Ужгороді.
«Під час обстеження особливу увагу комісія приділяє питанням створення безпечних умов життєдіяльності учнів. Насамперед оцінює стан забезпечення питною водою гарантованої якості, належного водовідведення, облаштуванню та обслуговуванню навчальних кабінетів, освітленню тощо. Це основоположні критерії для допущення освітніх закладів до початку навчального процесу», – підкреслила Іванна Світлик.
У дитячих садках та школах Ужгородського району також перевірили якість організації харчування. За результатами перевірки практично всі заклади вже пройшли такий контроль та погодили приблизне меню.
«При виявленні порушень комісія рекомендує керівникам освітніх закладів усунути недоліки. Зробити це вони повинні до 1 вересня, аби вчасно розпочати навчальний рік», – наголосила Іванна Світлик.