Посилення співпраці у сфері захисту прав дітей обговорили під час зустрічі заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський та представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Основна мета – забезпечити максимальну підтримку дітям, особливо вимушеним переселенцям і тим, хто залишився без батьківського піклування.
«У цьому напрямку разом із партнерами ми працюємо комплексно. Це гуманітарна, психологічна та правова допомога. Окремий аспект – облаштування шелтерів і створення місць для проживання багатодітних родин, вразливих категорій дітей, які перемістилися на Закарпаття», – підкреслив заступник голови ОВА.
За його словами, також планують розробку програм підтримки прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, аби стимулювати розвиток цих інститутів, оскільки зараз у нашому регіоні зросла кількість дітей, які потребують догляду в соцзакладах.
Своєю чергою начальниця Служби у справах дітей ОВА Світлана Якімеліна розповіла, що на Закарпаття з інших регіонів переїхали 10 інституційних установ. Також евакуювалися 9 ДБСТ, 12 прийомних і близько 50 опікунських сімей.
Під час зустрічі керівниця секції захисту дітей представництва ЮНІСЕФ в Україні Джин Чой підкреслила, що її команда знає про успішний досвід роботи і практики Закарпатської ОВА в окреслених напрямках, а також те, що наша область продовжує приймати вимушених переселенців з районів ведення бойових дій. Вона запевнила, що Фонд і надалі надаватиме необхідну гуманітарну та психологічну допомогу постраждалим.
Найближчими днями представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відвідають заклади соціального захисту населення в Закарпатській області, щоб детальніше ознайомитися з потребами у сфері захисту їхніх прав, забезпечення освітніми та медичними послугами і посилити свою підтримку.
У складі місії також керівниця програм захисту дітей представництва ЮНІСЕФ в Україні Олександра Чуркіна та керівниця проєктів захисту дітей, представниця Регіонального офісу ЮНІСЕФ у м. Львів Світлана Стельмах.