На Ужгородщині відбувся регіональний форум «Обласний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека". Управління, орієнтоване на результат»
опубліковано 29 лютого 2024 року о 14:05

Під час відкриття заходу заступниця міністра соціальної політики України з питань євроінтеграції Ірина Постоловська відзначила внесок Закарпаття в реалізацію резолюції. Вона підкреслила важливість ефективного втілення планів дій на національному, регіональному й місцевому рівнях, а також необхідність тісної співпраці всіх зацікавлених сторін у кожній області та громаді.

«Наш регіон є єдиним в Україні, який не лише розпочав і затвердив свій план дій реалізації Національної стратегії 1325, а й отримав належну підтримку від обласної влади. 400 тисяч гривень на реалізацію загальнообласної програми минулого року виділили з бюджету Закарпаття», – наголосила директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна.

Регіональний план дій адаптований до умов воєнного стану та спрямований на врегулювання рівної участі жінок і чоловіків у запобіганні, врегулюванні й вирішенні конфліктів, побудові миру, процесах відновлення, системної протидії насильству за ознакою статі та насильству, пов'язаному з конфліктом, й інше. Власні плани дій з виконання Національної стратегії розробляють і впроваджують окремі громади Ужгородщини, Мукачівщини, Іршавщини та Рахівщини.

На форумі, який провели в межах проєкту ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України», обговорили стан реалізації плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 у нашому регіоні та презентували результати моніторингу виконання Обласного плану дій у 2023 році.

З метою сприяння ефективній реалізації резолюції в області функціонує Коаліція 1325-Закарпаття. За словами голови її секретаріату, директорки Центру гендерної освіти при УжНУ Маріанни Колодій, над втіленням регіонального плану дій з липня минулого року працюють 20 виконавців: представники обласної військової адміністрації, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, правоохоронних органів, інших установ та організацій.

«За результатами проведеного моніторингу на Закарпатті досить позитивні показники виконання завдань та заходів Обласного плану дій 1325. Протягом минулого року вдалося реалізувати понад 40% короткотривалих та 50% довгострокових запланованих ініціатив. Це стало можливим завдяки кешовій підтримці громадських організацій та фінансуванню з обласного бюджету», – повідомила Маріанна Колодій.

Учасники форуму також обговорили національні пріоритети та регіональні особливості реалізації плану дій з виконання резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2025 року. Йшлося про шляхи вдосконалення міжвідомчої співпраці та впровадження запланованих заходів у цій сфері. Окрему увагу приділили розгляду результатів проведення аудитів безпеки у громадах Закарпаття.

На форумі презентували також успішно реалізовані кейси сусідніх регіонів. Зокрема, найкращими практиками залучення молоді до процесів миробудування, відновлення, впровадження гендерно орієнтованої освіти, взаємодії різних інституцій громадянського суспільства поділилися колеги зі Львівщини.

До регіонального форуму долучилося понад 70 учасників. Це члени обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, Коаліції 1325-Закарпаття, представники Мінсоцполітики, структурних підрозділів обласної та районних військових адміністрацій, ПРООН в Україні, правоохоронних органів, громадських організацій, регіональні експерти з питань впровадження гендерної політики та інші.

Форум «Обласний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека". Управління, орієнтоване на результат» організували департамент соціального захисту населення обласної військової адміністрації та Коаліція 1325-Закарпаття в партнерстві з проєктом ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України» та за підтримки уряду Великої Британії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux