МОЗ разом з Медичними закупівлями України запустили пілот системи обліку ліків e-Stock
опубліковано 03 січня 2023 року о 12:02

Міністерство охорони здоров’я України разом із Медичними закупівлями України запустили пілот системи обліку ліків та медичних виробів «e-Stock». Головний споживач функціонала – заклади охорони здоров’я. Через систему «e-Stock» вони подаватимуть запити щодо необхідних ліків та медичних виробів, що закуповуватимуться за державний кошт. Це дозволить оптимізувати процес збору потреб, зробити його якіснішим та більш системним.

На першому етапі запрацювали модулі збору запитів та управління користувачами.

Мета пілоту – протестувати та у випадку необхідності доопрацювати функціонал збору необхідних ліків та медвиробів, аби в подальшому він покривав всі медичні товари, які закуповуватиме Україна пацієнтів.

«Щороку Україна виділяє значні кошти на закупівлю ліків, однак пацієнти не завжди мають інформацію про їх доступність. З іншого боку відсутність інтегрованої системи, яка б дозволяла відстеження, оцінку закупівель, розподіл та облік медпрепаратів призводить до прогалин при плануванні. Тож метою впровадження “e-Stock” є покращення управління запасами лікарських засобів та медвиробів. Безпосередньо для пацієнтів – це доступність інформації про ліки», – говорить заступник Міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

«Раніше потреба в медичних товарах, які має закупити держава для українців, збиралася у більшості випадків на рівні області. Якісь товари закуповували «Медичні закупівлі України», інші – міжнародні спеціалізовані організації. Не вистачало рішення, яке б агрегувало усі ці дані на рівні користувача лікарні та стандартизувало збір потреб незалежно від того, хто є закупівельником конкретного напряму. Функціонал збору потреби e-Stock вирішує цю проблему. Він дасть можливість бачити загальну картину та якісніше планувати закупівельний процес», – пояснює заступник гендиректора Медичних закупівель України з розвитку ІТ-технологій Альона Жужа.

Збір потреб та управління користувачами – перший етап розробки «e-Stock». Загалом до кінця 2023 року планується завершити весь функціонал: модулі закупівель, логістики, обліку залишків та публічних даних.

Нагадаємо, що «e-Stock» збиратиме повний цикл даних про обіг медичних товарів. У системі буде агрегуватися інформація про потреби, доставку, наявність препаратів у лікарнях, їх використання, утилізацію тощо.

162 заклади охорони здоров'я та структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської військових адміністрацій вже підключені до системи та подаватимуть потреби в медичних товарах на 2023 рік через «e-Stock» за напрямами «доросла онкологія», «ендопротези і набори для трансплантації».

Запуск пілоту системи відбувся за підтримки міжнародних партнерів: проєкту USAID «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed) та Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux