У межах робочого візиту на Закарпаття представники Міністерства освіти і науки разом з керівництвом ОДА обговорили особливості організації освітнього процесу в поліетнічному середовищі регіону.
«Питання щодо забезпечення освітніх потреб представників національних меншин потребує особливої уваги. Його актуальність зростає в рази, коли йдеться про Закарпаття, на території якого компактно проживають угорська, румунська, словацька та інші громади. Тому наша мета – об’єднати в успішний кейс усі пропозиції та напрацювання у напрямку створення якісних умов для здобуття освіти для громадян незалежно від національності», – зауважив Ігор Шинкарюк, заступник голови облдержадміністрації.
Питання щодо забезпечення освітніх потреб представників національних меншин порушують на найвищому міждержавному рівні. Воно перебуває під особливим контролем Президента України Володимира Зеленського та голови облдержадміністрації Анатолія Полоскова.
За словами Юрія Кононенка, начальника Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН, ця зустріч стала продовженням співпраці у контексті діяльності українсько-угорської міжвідомчої робочої групи.
«Ми налаштовані на конструктивний діалог заради пошуку дієвих механізмів для імплементації законів України щодо забезпечення освітніх прав представників національних меншин. У цьому питанні ми маємо розуміння з угорською стороною, що дуже важливо, адже це один із найчисленніших етносів Закарпаття», – наголосив Юрій Кононенко.
Сучасний освітній простір у школах з навчанням мовою національних меншин та підходи до організації процесу навчання сьогодні потребують якісного аналізу та оновлення.
Для підвищення рівня надання освітніх послуг важливо створювати нові підручники, посібники, дидактичні матеріали, навчально-методичну літературу, навчальні плани та програми.
МОН та Закарпатська облдержадміністрація спільно працюють над цими завданнями у частині реалізації відповідних державних та обласних програм.