Керівництво області провело зустріч з представниками Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
опубліковано 04 жовтня 2023 року о 20:47

Цифрова трансформація Закарпаття може допомогти в стратегічному плануванні, а також у реалізації стратегій місцевого та регіонального розвитку. Перспективи співпраці в цьому напрямку керівництво області сьогодні обговорило з представниками Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Голова ОВА Віктор Микита підкреслив, що в умовах децентралізації важливо підтримувати громади, стимулюючи їх до розробки та впровадження власних стратегічних планів розвитку з урахуванням особливостей і потенціалу кожної з них.

«Говорячи про розвиток окремої громади, говоримо про розвиток регіону і країни загалом. Щоб рухатися правильним шляхом, генерувати і втілювати корисні ідеї, приймати ефективні рішення, потрібна якісна аналітика, актуальні дані. Важливо при цьому також забезпечити зручний доступ громадськості до них», – підкреслив керівник області.

Значну увагу вирішенню цих питань також приділяють і в межах функціонування Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яку очолює Віктор Микита.

Своєю чергою керівниця компонента «Посилення спроможності органів місцевого самоврядування» Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Галина Семенець зауважила, що одним із пріоритетних напрямів подальшої співпраці є робота над створенням геоінформаційної системи «Аналітичний портал Закарпаття». Цей інструмент дозволить приймати ефективні управлінські рішення на регіональному й місцевому рівні, що ґрунтуються на актуальних даних.

Водночас партнери високо відзначили платформу «Допомога Закарпаття», а також разом із керівництвом області узгодили деталі щодо інтеграції даних цих порталів задля синергетичного ефекту й використання їх у процесах стратегічного та просторового планування як на рівні територіальної громади, так і на рівні регіону.

Детально про наповнення регіональної платформи розповів заступник голови ОВА Олександр Пацкан. За його словами, тут є низка корисних послуг для закарпатців і вимушених переселенців, є важливі сервіси для військовослужбовців, також зараз завершують розробку розділу «Місцеве самоврядування». Зокрема, вже можна подати електронне звернення до депутатів, доступна аналітика за різними напрямками та інше.

Керівництво області та фахівці й експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» обговорили актуальний стан запровадження системи електронного документообігу в Закарпатській області, можливість автоматизації процесу збору даних муніципальної та регіональної статистики, проведення навчань для представників органів місцевого самоврядування і державних службовців тощо.

Керівництво обласної військової адміністрації подякувало партнерам за вже успішно реалізовані проєкти в нашому регіоні, а також за надану різнопланову підтримку в умовах воєнного стану.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux