Громади Закарпаття можуть підвищити якість надання соціальної допомоги мешканцям завдяки запровадженню комплексної послуги з формування життєстійкості.
На цьому під час засідання Коордцентру підтримки цивільного населення при обласній військовій адміністрації наголосив заступник голови ОВА Петро Добромільський.
У заході також узяли участь представники всіх громад краю, районних військових адміністрацій, Червоного Хреста Закарпаття, УВКБ ООН, керівництво обласного центру соціальних служб, ветеранського простору «ВДОМА» та інші.
«Мінсоцполітики проводить конкурс серед громад, які бажають створити центри життєстійкості. Ця послуга дозволить забезпечити мешканців відібраних територіальних громад необхідним психосоціальним супроводом, консультуванням та іншою необхідною підтримкою», – зазначив Петро Добромільський.
За його словами, громадські та благодійні організації теж можуть долучатися до створення центрів життєстійкості в нашій області. При цьому вартість наданих послуг і роботу залучених спеціалістів оплачуватиме держава.
Під час засідання також обговорили перспективи реалізації в регіоні експериментального проєкту щодо надання послуги соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей на базі військових частин. Нова ініціатива покликана забезпечити їх психосоціальною, юридичною та іншою допомогою на всіх етапах.
«У регіоні втілюємо багато проєктів, що актуальні для ветеранів, військовослужбовців, їхніх сімей та родин зниклих безвісти за особливих обставин. Окремі програми підтримки діють і на місцевому рівні. Тому сьогодні кожен повинен знати про види доступної допомоги і про те, де та як її можна отримати», – зазначив Петро Добромільський.
Заступник голови ОВА також підкреслив, що для того, щоб необхідна підтримка була ближчою до населення, потрібно вибудувати ефективну взаємодію з фахівцями з соціальної роботи на місцях. Такі спеціалісти повинні бути в кожній громаді, щоб усі краяни мали доступ до базових соціальних послуг.
Окрему увагу на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній військовій адміністрації приділили питанням інтеграції ветеранів до цивільного життя та створення «соціального житла» для захисників і вимушених переселенців тощо.