Держава створила дієві механізми, які дозволять підвищити рівень соціальних послуг для населення. Громади Закарпаття вже беруть участь у таких пілотних проєктах.
На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Петро Добромільський під час наради з представниками ТГ.
«У сучасному світі вкрай важливо, аби соціальні послуги ставали більш адресними, якісними та зручними. Для цього громади мають бути ще активнішими, адже є можливість отримати додаткове фінансування від держави і забезпечити закарпатців ще вищим рівнем таких послуг», – зазначив Петро Добромільський.
На нараді, зокрема, йшлося про перспективи участі ТГ в ініціативі «Розвиток соціальних послуг», завдяки якій громади-учасниці можуть отримати до 2 млн грн на рік з держбюджету для запровадження нових та розширення діючих соціальних послуг.
Серед них – денний догляд для дітей та осіб з інвалідністю, супровід під час інклюзивного навчання, стаціонарний догляд, тимчасовий відпочинок для осіб, що доглядають за дітьми з інвалідністю та інших.
Для участі в цьому проєкті заявки вже подали 15 громад області – Баранинська, Великоберезнянська, Великобичківська, Вилоцька, Вільховецька, Дубівська, Нижньоворітська, Оноківська, Солотвинська, Ставненська, Тересвянська, Тячівська, Ужгородська, Холмківська, Хустська.
За словами Петра Добромільського, з 1 вересня в Україні стартує пілотна ініціатива, що передбачає організацію в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах.
Проєкти в області реалізує Мінсоцполітики спільно з облдержадміністрацією за підтримки Президента України Володимира Зеленського.
Структурні підрозділи Закарпатської ОДА, Центр соцслужб спільно з Територіальним управлінням Національної соціальної сервісної служби України у Закарпатській області надають консультативну й методичну підтримку відповідальним особам у територіальних громадах.