Сьогодні голова ОВА Віктор Микита провів селекторну нараду з головами районів та громад Закарпаття. У центрі уваги – економічна ситуація регіону в розрізі кожної окремої ТГ.
«Чітко розуміємо, що зараз військове ПДФО направляється в державний бюджет для забезпечення потреб оборони. Це вплинуло на показник надходжень до місцевих бюджетів, який суттєво зменшився», – зазначив Віктор Микита.
Саме тому керівництво ОВА разом з громадами розробили пакет рішень, який дозволить підвищити показники надходжень, використовуючи роботу з внутрішніми та зовнішніми інвесторами. Такі рішення вже довели свою ефективність.
«Ми можемо констатувати, що надходження коштів до місцевих бюджетів у першому кварталі 2024 року (у зіставних умовах) виросли на 130,8% (+534 млн грн), порівнюючи з минулим роком», – прокоментував очільник області.
Завдяки сприятливому економічному клімату та вектору на захист інтересів бізнесу Закарпаття займає перше місце в Україні за відкриттям нових підприємств. І ця динаміка лише збільшується.
«Те, що ми спрямували весь ресурс військового ПДФО у державний бюджет, не означає, що ми зупинили підтримку сил оборони. Навпаки – обласний та бюджети громад продовжують виділяти кошти на забезпечення обороноздатності навіть при дефіциті коштів на загальні програми, повсякденне функціонування й життєдіяльність», – додав голова ОВА.
За його словами, Закарпаття лише в першому кварталі 2024 року спрямувало на оборону та безпеку майже 678 млн грн. Міста Мукачево й Ужгород увійшли до всеукраїнських рейтингів за цим коефіцієнтом.
«Це один із найбільших показників серед усіх областей країни попри те, що ми – один із найменших регіонів і маємо чи не найменший бюджет за обсягом», – зазначив Віктор Микита.
При цьому запити від потенційних інвесторів про відкриття нових підприємств на Закарпатті надходять майже щодня. Тому зараз завдання громад – створити майданчики для розташування виробничих потужностей, зокрема і для релокації компаній з інших регіонів країни.
«Ми ж своєю чергою направляємо інвестора у ті локації та ТГ, де є критична необхідність наповнення бюджету, і туди, де створені необхідні умови для розміщення техніки й устаткування, – зазначив Віктор Микита. – Кожен повинен чітко усвідомлювати, що економічна стабільність та забезпечення життєдіяльності громад залежить виключно від ефективного менеджменту на місцях. Ми не повинні розраховувати на державний бюджет, а навпаки – повинні своїми силами створити власну спроможність».