На засіданні колегії під керівництвом начальниці Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек підбили підсумки роботи служби краю впродовж січня-червня 2023 року.
Питання пенсійного забезпечення, призначення субсидій та пільг і страхових виплат проаналізувала у своїй доповіді заступниця начальника Головного управління Галина Маслякевич, яка, зокрема, зазначила, що основним завданням пенсійників Закарпаття було і залишається мобілізація коштів до бюджету Пенсійного фонду України.
Так, протягом звітного періоду до бюджету Фонду в області з усіх джерел фінансування надійшло 6,8 млрд грн, що на 24,6% більше, ніж у відповідному періоді 2022 року. Планові завдання із надходження власних коштів також перевиконано: надійшло 26,6 млн гривень, понад план мобілізовано 8,5 млн гривень. Надійшло і 4,2 млрд грн єдиного соціального внеску, що майже на 22% перевищує аналогічний показник минулого року.
Однак залишається значною загальна заборгованість до Пенсійного фонду: станом на 1 липня 2023 року вона сягнула 72,5 млн грн, з якої 60,6 мільйона – борг із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
В результаті вжитих заходів в рахунок погашення боргу надійшло 32,5 млн грн.
Разом з тим Головним управління забезпечено стабільне фінансування та своєчасну виплату пенсій. У першому півріччі на виплату пенсій 253,2 тис. пенсіонерів спрямовано понад 6,2 млрд грн.
З початку року середньомісячний розмір пенсії по області зріс на 510,55 гривень і станом на 1 липня склав 4198,79 грн.
Інформувала Галина Маслякевич і про результати трьох масових перерахунків пенсій, які в першому півріччі провели фахівці Головного управління. Зокрема, на виконання положень законів України та постанови КМУ №168 від 24.02.2023 з 1 березня проведено індексацію пенсій для 251,6 тис. пенсіонерів, що становило 98,8% від загальної кількості пенсіонерів області. З 1 квітня проведено перерахунок пенсій 15,5 тисяч працюючих пенсіонерів, з яких підвищення отримали 8,7 тис. осіб. З 1 липня перераховані підвищені пенсії отримали пів тисячі осіб.
У звітному періоді Головне управління продовжило адміністрування житлових субсидій та пільг, видатки на виплату яких у першому півріччі склали 374,9 млн гривень. Загалом у січні-червні призначено/перераховано 10288 субсидій та 3797 пільг.
На колегії також було проаналізовані основні аспекти страхових виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві. Як було зазначено, станом на 1 липня Головним управлінням профінансовано допомог у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності по 16420 заявах-розрахунках на загальну суму 212,1 млн грн (видатки на оплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності склали 123,7 млн грн, на допомогу по вагітності і пологах спрямовано 88,4 млн грн).
Видатки на оплату страхових виплат від нещасного випадку на виробництві/професійного захворювання склали 21,6 млн грн. Загальна чисельність отримувачів регресних виплат – 1070 осіб.
Продовжується робота щодо налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування. В 58 територіальних громадах (із 64 діючих в області) створено 61 віддалене робоче місце, на яких пенсіонери, страхувальники та застраховані особи можуть отримати консультації з усіх питань, що належать до компетенції Фонду. На віддалених робочих місцях надано 3170 послуг, - зазначила Галина Маслякевич. – Загалом 13 сервісними центрами та сектором обслуговування військовослужбовців та деяких інших громадян протягом I півріччя надано 131,2 тис. послуг.
Підбиваючи підсумки, учасники засідання ухвалили необхідні рішення щодо подальшої роботи.
Головне управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області