На Закарпатті ветерани, військовослужбовці та члени їхніх родин мають змогу скористатися різними програмами соціальної підтримки. Надати таку допомогу їм можуть, зокрема, й роботодавці.
Про доступні можливості для цієї категорії, те як ними скористатися і яким чином забезпечити підприємцям необхідні умови для цих працівників, йшлося на щотижневій онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Воїни, котрі повертаються з фронту, потребують особливої уваги та всебічної підтримки суспільства, щоб знову адаптуватися до мирного життя. У цьому процесі їм може допомогти працевлаштування чи започаткування власної справи, наголосив директор департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА Тарас Триндяк.
«Зараз нам необхідно покращити комунікацію між бізнесом та потенційними працівниками з-поміж демобілізованих захисників і членів їхніх родин. Для цього варто почути питання й пропозиції від підприємств, котрі мають вакансії для ветеранів чи готові облаштувати для них спеціальні робочі місця. Також не менш важливо дізнатися про особистий досвід тих захисників, які вже пройшли шлях професійної та соціальної реінтеграції», – зауважив Тарас Триндяк.
За даними ЄДР, статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та членів родин загиблих захисників і захисниць на Закарпатті мають понад 20 тисяч осіб. Усі вони можуть отримати соціальну допомогу за державними, регіональними програмами та тими, які втілюють їхні громади, повідомила заступниця директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОВА Мирослава Сухар.
«Проєкти Мінветеранів стосуються надання компенсації за житло, професійної адаптації військовослужбовців, розвитку ветеранського підприємництва під брендом „Створено захисниками“ тощо. Регіональна програма підтримки передбачає одноразові та щомісячні виплати, відшкодування послуг із зубопротезування, відсоткової ставки іпотечного кредиту за програмою єОселя, самостійного оздоровлення, лікування псоріазу, навчання та перекваліфікації тощо. Крім того, в громадах діють власні проєкти підтримки ветеранів», – підкреслила Мирослава Сухар.
За її словами, в 41 ЦНАПі області діє єдине ветеранське вікно, у якому демобілізовані захисники та захисниці, їхні близькі можуть позачергово отримати необхідні адмінпослуги. Окремий розділ, у якому ветерани можуть ознайомитися з переліком доступних послуг та оформити заявки на отримання різних видів соціальної допомоги, створений і на вебпорталі «Допомога Закарпаття».
Про можливості та програми для ветеранів і підприємців від Державної служби зайнятості поінформувала начальниця управління з реалізації політики зайнятості Закарпатського обласного центру зайнятості Тетяна Дурицька. Вона нагадала, що за облаштування робочого місця для ветеранів та осіб з інвалідністю бізнес може отримати компенсацію.
Своєю чергою заступник керівника ветеранського простору «ВДОМА» Антон Бадида та представник громадської організації «Ветеранське об’єднання психосоціальної підтримки учасників бойових дій» Тарас Ріжнів розповіли про актуальні проблеми соціальної інтеграції ветеранів на Закарпатті. Зокрема, вони зазначили, що найчастіше захисники звертаються до побратимів за допомогою щодо започаткування власної справи.
Детальніше про доступні послуги для ветеранів та членів їхніх родин можна дізнатися на е-карті.