У межах ініціативи Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації України щодо забезпечення ноутбуками вчителів станом на 1 вересня 2021 року в усіх обласних державних адміністраціях і чотирьох районах міста Києва оголошено тендери на 56 тисяч 954 ноутбуки.
Придбані ноутбуки закріплюватимуться за навчальними кабінетами відповідних ЗЗСО та використовуватимуться виключно для організації освітнього процесу. У разі встановлення заборони на відвідування закладів освіти оргтехніка може надаватися в користування педагогічним працівникам з метою належної організації освітнього процесу.
Наразі всі області перебувають у активній фазі проведення тендеру, зокрема збору тендерних пропозицій. Проведення безпосередньо аукціонів у більшості областей заплановано на жовтень.
За даними Інституту освітньої аналітики, кількість персональних комп'ютерів, які нині використовуються в освітньому процесі (без урахування тих, які не працюють, задіяні в управлінсько-господарській діяльності закладу та тих, які закріплені за кабінетами інформатики), становить 231 713 одиниць.
Загалом цьогоріч за рахунок субвенції в розмірі 980 мільйонів гривень планується закупити понад 60 тисяч ноутбуків (з урахуванням співфінансування з місцевих бюджетів і очікуваної вартості ноутбука орієнтовною сумою 20 тисяч гривень). А до 2024 року передбачається забезпечити співвідношення «один ПК на одного вчителя».
Процес тендерів та закупівлі ноутбуків для вчителів можна відстежувати за допомогою спеціального дашборду.
Раніше повідомлялося, що щороку в межах підтримки реформи «Нова українська школа» виділяються кошти на закупівлю мультимедійного та комп’ютерного обладнання (у 2021 році – близько 400 мільйонів гривень). Також цього року в державному бюджеті закладено 500 мільйонів гривень на широкосмуговий доступ до інтернету в сільській місцевості та закладах освіти в такій місцевості.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України підготувало роз’яснення щодо нового навчального року у школах, а також оприлюднило методичні рекомендації щодо навчання осіб з особливими освітніми потребами.