Кожен випадок, з яким звертаються рідні безвісти зниклих захисників, є індивідуальним та потребує окремого підходу до вирішення.
На цьому наголосив заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський під час зустрічі з керівниками районних військових адміністрацій, фахівцями у сфері пошуку зниклих, надання безоплатної правової допомоги й іншими.
«Родини зниклих безвісти військовослужбовців повинні знати, як їм діяти, куди звернутися для отримання необхідної інформації та як оформити відповідне грошове забезпечення. Вони не залишаться без належної підтримки держави», – підкреслив Петро Добромільський.
За його словами, соціальні гарантії й комплексна допомога сьогодні ефективні і вкрай потрібні людям, котрі не мають втратити надію. На цьому фронті важливо боротися злагоджено та не забувати, що будь-які неправильні дії чи кроки можуть лише нашкодити.
Відтепер у всіх громадах області доступні детальні інструкції з чітким алгоритмом дій у таких випадках. Сприяти інформуванню родин зниклих безвісти дозволять і буклети у ЦНАПах та старостатах краю.
Також у кожному районі краю функціонують відділення та представництва Регіональний центр з надання БВПД у Закарпатській області. Як зауважив керівник осередку Василь Попадинець, вразливі категорії громадян, зокрема й родини зниклих безвісти військових, можуть отримати безоплатну юридичну підтримку на місцях або звернутися на гарячу лінію за номером 👉 0800213103.
Під час зустрічі регіональна координаторка Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Власта Рейпаші також наголосила, що найголовніше для родичів зниклих безвісти – вчасно звернутися до компетентних органів та чітко дотримуватися розробленого державою алгоритму дій. За її словами, самостійні спроби пошуків через розповсюдження інформації в соцмережах можуть завдати непоправної шкоди зниклій людині.