Близько 10 тисяч ДЗР особи з інвалідністю та учасники бойових дій отримали безоплатно в області протягом минулого року
опубліковано 23 січня 2024 року о 15:35

Близько 10 тисяч допоміжних засобів реабілітації особи з інвалідністю та учасники бойових дій отримали безоплатно на Закарпатті протягом минулого року. 80 млн грн на ці потреби спрямувало обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

За виготовлення та встановлення протезно-ортопедичних засобів у 2023 році закарпатцям і вимушеним переселенцям відшкодували 56 млн грн, за протезно-ортопедичне взуття – понад 6 млн грн, за засоби пересування – 12 млн грн та за протези молочної залози – 2 млн грн.

Про передбачені обсяги виплат на 2024 рік і доступні шляхи отримання компенсації на придбання протезно-ортопедичних виробів на брифінгу розповіли заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський та виконувач обов'язків керівника обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Анатолій Шибаєв.

«Зараз у нашому регіоні проживає близько 70 тисяч осіб з інвалідністю, серед них 20 тисяч – вимушені переселенці. Загалом з-поміж цієї категорії понад 10 тисяч людей потребують протезно-ортопедичних виробів чи спеціальних засобів пересування. Важливо, щоб усі вони могли вчасно отримати відшкодування вартості виготовлення та встановлення необхідних засобів протезування», – відзначив Петро Добромільський.

За його словами, в державному бюджеті закладено достатньо коштів для протезування осіб з інвалідністю та всіх захисників, які повернулися додому й потребують засобів реабілітації чи пересування. У порівнянні з попереднім роком зараз фінансування цієї програми Мінсоцполітики збільшили з 3 до 4 млрд грн.

Також з початку цього року допоміжні засоби реабілітації можна отримати на підставі висновків МСЕК, лікарсько-консультативної, військово-лікарської та мультидисциплінарної комісій.

Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю щороку обслуговує більш як 3 тисячі людей, зокрема й демобілізованих захисників, повідомив Анатолій Шибаєв.

«У поточному році за направленнями до відділення Фонду звернулися понад 40 учасників бойових дій. З них 26 осіб уже отримали повне фінансування необхідних протезно-ортопедичних засобів на загальну суму понад 10 млн грн. Також цьогоріч ми авансували 8 млн грн», – зауважив він.

Анатолій Шибаєв підкреслив, що з цього року подавати документи на отримання необхідних протезних засобів можна не тільки через ЦНАПи чи управління соцзахисту, а й через відділення Фонду. Також на сайті Міністерства соціальної політики України функціонує електронний кабінет особи з інвалідністю. Там можна зареєструватися, обрати необхідний засіб протезування та подати заявку на отримання фінансової компенсації.

«Серед важливих нововведень – можливість відшкодування ремонту навіть тих протезно-ортопедичних виробів чи засобів пересування, котрі виготовлялися та встановлювалися за кордоном. Також розширений і перелік засобів, за які можна отримати компенсацію. Якщо раніше це були в основному засоби для спілкування, то зараз майже всі вироби особа з інвалідністю може придбати самостійно, а фонд це профінансує», – наголосив виконувач обов'язків керівника обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux