Сьогодні під час брифінгу голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков наголосив на змінах до протоколів карантинних обмежень в умовах зонування.
«Кожен із нас розуміє важливість вакцинації та можливості, що відкриваються для осіб, які імунізувалися. Оскільки в Україні велика кількість захворілих, з’являються нові обмеження, що залежатимуть від рівня епідемічної небезпеки та від того, чи щеплене проти COVID-19 наше населення», – зауважив очільник області.
11 жовтня КМУ вніс зміни до Постанови №1236, що стосується нових правил щодо міжобласних перевезень, зокрема літаком, потягом, автобусом. З 21 жовтня їздити з одного регіону в інший, що перебувають у «жовтій», «помаранчевій» чи «червоній» зонах, зможуть тільки вакциновані водії, екіпаж та пасажири, а також ті, хто має документ про негативний ПЛР-тест чи довідку про одужання від COVID-19.
Відповідно потрібно мати або паперове підтвердження, або електронний варіант у додатку «Дія». Оскільки у Закарпатській області «жовтий» рівень епіднебезпеки, то достатньо одного щеплення дводозною вакциною.
За словами Анатолія Полоскова, у разі ведення «червоної» зони бізнес зможе працювати. Тобто готелі, ресторани, об’єкти туристичної галузі тощо функціонуватимуть у звичайному режимі із дотриманням епідемічних вимог, якщо персонал та відвідувачі матимуть документ, що підтверджує проходження повного вакцинального комплексу.
«Зараз єдина умова для звичайного життя – бажання імунізуватися, а можливості зробити це безпечно і зручно державою забезпечено на належному рівні.
Ми бачимо, що серед захворілих низька кількість осіб, що отримали щеплення, а навіть ті, хто хворіє, то переносить все майже безсимптомно», – підкреслив голова облдержадміністрації.
«На понад 25 % збільшилося навантаження на швидку медичну допомогу за тиждень. До 78 % – зросла кількість скарг пацієнтів з COVID-19», – зазначив під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний.
За його словами, низька захворюваність на коронавірус серед осіб, які зробили щеплення, підтверджує необхідність імунізації:
«Станом на сьогодні 8 із 474 госпіталізованих пацієнтів в області – це вакциновані. Вони не потребують кисневої підтримки, а перебіг їхньої хвороби загострили саме супутні захворювання. Це підтверджує безпечність щеплення».
Як повідомила регіональна координаторка вакцинальної кампанії у Закарпатській області Вікторія Тимчик, від початку вакцинальної кампанії в області медики зробили 314 тисяч щеплень. 15% закарпатців отримали першу дозу вакцини від COVID-19 (187 464 особи), 10% завершили вакцинальний комплекс (127 654 особи).
Найактивніші територіальні громади, де спостерігається висока прихильність до вакцинації, – Баранинська, Сюртівська, Чопська, Малоберезнянська, Ужгородська, Верхньокоропецька, Косоньська.
Водночас 19 громад краю не подолали навіть 10% бар’єру, тому саме там очікується найбільший відсоток госпіталізації і саме в тих громадах вже фіксуємо загострення епідситуації.
Регіональна координаторка наголосила, що на Закарпатті діє широка мережа локацій, де можна зробити щеплення від ковіду: Центри вакцинації населення, пункти щеплення, працюють мобільні бригади. Минулого тижня запрацювала тимчасова платформа на базі відділень Укрпошти, що працюють у всіх містах, колишніх районних центрах та смт Середнє. Це зробили для того, аби охопити аудиторію віком 60+. За 3 дні тут вакцинували 127 людей (116 відвідувачів та 11 працівників).
«Статистика підтверджує, що вакцинація – єдиний спосіб захистити себе та своїх близьких», – підсумував голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков.