Регуляторна діяльність

Інформація про здійснення в області державної регуляторної політики у 2021 році

З метою впровадження норм Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (далі – Закон)  облдержадміністрацією, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування впродовж 2021 року вживалися дієві заходи щодо забезпечення прозорості процедури прийняття регуляторних актів, здійснення планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, інформаційної підтримки реалізації державної регуляторної політики, дотримання норм і процедур під час її здійснення.

Відповідно до статті 7 Закону  в установленому порядку та у визначений термін облдержадміністрацією та виконавчими органами місцевих рад територіальних громад затверджуються та оприлюднюються плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів. 

Плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та плани-графіки проведення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів розміщується на власних веб-сайтах і в місцевих засобах масової інформації. 

Протягом 2021 року в зв’язку з прийняттям рішень про підготовку незапланованих регуляторних актів два рази вносилися зміни до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів облдержадміністрації та одинадцять змін у плани органів місцевого самоврядування.  Враховуючи те, що 90 відс. територіальних громад області були утворені у 2021 році, то плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування були прийнятті не у термін, визначений статтею 7 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Для визначення досягнення цілей регуляторних актів та прийняття рішень щодо їх подальшої дії здійснюються заходи з відстеження результативності цих актів. Протягом 2021 року проведено відстеження результативності одного регуляторного акту, який розміщено на веб-сайті облдержадміністрації.

На виконання вимог статей Закону та принципів державної регуляторної політики забезпечено дотримання визначених процедур розроблення і затвердження регуляторних актів. Всі регуляторні акти систематизовано в реєстрі регуляторних актів з термінами відстеження їх результативності, який протягом року коригувався та оновлювався. На сьогодні в облдержадміністрації діє 6 регуляторних актів, розробниками яких є структурні  підрозділи обласної державної адміністрації.

Про особливості здійснення державної регуляторної політики органами та посадовими особами місцевого самоврядування, питання проведення дерегуляції у сфері господарської діяльності на місцевому рівні було обговорено на селекторній нараді з представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування (64 територіальними громадами), колегії облдержадміністрації за участі керівників територіальних громад, районних рад та райдержадміністрацій. 

За результатами проведених нарад в області діє 78 регуляторних органів, в яких визначено відповідальний структурний підрозділ або посадових осіб, на яких покладено повноваження з реалізації державної регуляторної політики. Листом облдержадміністрації було рекомендовано виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад територіальних громад забезпечити здійснення експертизи регуляторних актів, приведення їх у відповідність до положень принципам державної регуляторної політики та, у разі потреби, прийняття відповідних рішень про усунення виявлених порушень.

Так, станом на 20.12.2021 року місцевими органами самоврядування  переглянуто 112 діючих регуляторних актів, з яких 81 – приведено у відповідність до законодавства, 25 – залишилось без змін, 5 – втратило чинність та 1 регуляторний акт скасовано. Виходячи з наведеного, можна констатувати, що адміністративний тиск на бізнес зведено до мінімуму. Однак, робота в цьому напрямку продовжується. 

З метою консолідації інформації про всі регуляторні акти, які діють на території області на офіційному сайті облдержадміністрації створено розділ “Регуляторні акти”.

В грудні 2021 року фахівцями департаменту економічного та регіонального розвитку, торгівлі, залучення інвестицій, забезпечення виконання державних програм та контролю за їх виконанням облдержадміністрації  проведено нараду-навчання з представниками Хустської та Ужгородської територіальних громад щодо особливостей планування діяльності органів місцевого самоврядування, перегляду регуляторних актів, приведення їх у відповідність до норм Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та пропозицій Державної регуляторної служби України. Такі навчальні семінари заплановано проводити і у 2022 році для посадових осіб, на яких покладено повноваження з реалізації державної регуляторної політики.

З метою реалізації принципу послідовності й передбачувальності державної регуляторної політики 9 грудня 2021 року був затверджений План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Закарпатської обласної державної адміністрації на 2022 рік та оприлюднений на офіційному веб-порталі облдержадміністрації у підрозділі „План підготовки регуляторних актів” розділу „Регуляторна політика” Економічного блоку”.

Для забезпечення неухильного дотримання чинного законодавства України з питань державної регуляторної політики листом облдержадміністрації було зобов’язано територіальні громади у термін, визначений Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, затвердити у встановленому порядку власні плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2022 рік та забезпечити їх оприлюднення у спосіб, передбачений статтею 13 Закону. 

Закарпатська обласна державна адміністрація і на далі продовжуватиме активну роботу, спрямовану на підвищення ефективності реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів.

Обов'язки по здійсненню державної регуляторної політики ОДА покладено на департамент економічного розвитку і торгівлі (відділ регуляторної і цінової політики). Контактний телефон 0312617458

Методичні роз’яснення щодо регуляторності рішень органів місцевого самоврядування  про встановлення місцевих податків і зборів в розрізі постанови Верховного суду від 10.12.2021 у справі № 0940/2301/18

Видача документів дозвільного характеру

Державна регуляторна служба України інформує!

Інформація щодо перегляду діючих регуляторних актів 

Інформація щодо наявності у місцевих органів виконавчої влади, виконавчих органах місцевого самоврядування структурних підрозділів, постійних комісій відповідної ради, посадових осіб з метою реалізації покладених Законом повноважень у здійсненні державної регуляторної політики по Закарпатській області

ДРС надала місцевим радам роз’яснення щодо належного виконання вимог регуляторного законодавства

Методичні рекомендації  для органів місцевого самоврядування щодо повноважень в частині проведення регіонального регуляторного перегляду

Схема регуляторного процесу в органах місцевого самоврядування

Регуляторні паспорти у розрізі органів місцевого самоврядування http://www.drs.gov.ua/regional/

Методичні рекомендації з питань: ,,Регуляторна політика”, ,,Дозвільна система та ліцензування” ,,Державний нагляд (контроль)”.  ,,Дерегуляція”  у підрозділах Актуальна інформація кожного з цих розділів  http://www.drs.gov.ua

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux