Регуляторна діяльність

Інформація щодо здійснення державної регуляторної політики у 2022 році


У 2022 році підготовка проектів регуляторних актів регуляторними органами здійснювалася відповідно до вимог, визначених Законами України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та „Про правовий режим воєнного стану”.

Прийняття регуляторних актів, не пов’язаних із забезпеченням заходів правового режиму воєнного стану, регуляторна діяльність в області реалізовувалась з дотриманням регуляторних процедур. Розроблення проектів регуляторних актів здійснювалося відповідно до затверджених облдержадміністрацією та виконавчими органами місцевих рад територіальних громад планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2022 рік. Плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та плани-графіки проведення заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів розміщуються на власних веб-сайтах і в місцевих засобах масової інформації.

Упродовж 2022 року облдержадміністрацією – обласною військовою адміністрацією регуляторні акти не приймались, водночас чинними залишаються 6 розпоряджень голови обласної державної адміністрації.

Щодо планування проектів регуляторних актів органами місцевого самоврядування, то з прийняттям рішень про підготовку незапланованих регуляторних актів Мукачівською, Виноградівською міськими радами вносилися зміни до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів.

Для визначення досягнення цілей регуляторних актів та прийняття рішень щодо їх подальшої дії регуляторними органами здійснюються заходи з відстеження результативності цих актів. Протягом 2022 року виконавчими комітетами місцевих рад територіальних громад було проведено 37 заходів з відстеження результативності регуляторних актів, з яких: базових – 20, повторних – 10 та періодичних – 7.

Для подальшого проведення ефективної політики щодо дерегуляції господарської діяльності на місцевому рівні та приведення їх до вимог чинного законодавства було зобов’язано виконавчі комітети місцевих рад територіальних громад щодо здійснення перегляду діючих регуляторних актів та приведення їх у відповідність до положень принципам державної регуляторної політики. Так, місцевими органами самоврядування переглянуто 119 діючих регуляторних актів, з яких 26 – приведено у відповідність до законодавства, 69 – залишилось без змін, 17 – втратило чинність та 7 регуляторних актів скасовано. Виходячи з наведеного, можна констатувати, що адміністративний тиск на бізнес зведено до мінімуму. Однак, робота в цьому напрямку продовжується.

З метою реалізації принципу послідовності й передбачувальності державної регуляторної політики 12 грудня 2022 року керівництвом обласної військової адміністрації затверджено „План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації на 2023 рік” та 15 грудня 2022 року оприлюднено на офіційному сайті обласної військової адміністрації: Діяльність → Економічний блок → Регуляторна політика → План підготовки регуляторних актів.

Крім того, листом керівництва обласної військової адміністрації від 22.11.2022 № 06-17/3467 зобов’язано районні військові адміністрації та виконавчі органи місцевих рад затвердити у встановленому порядку власні плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2023 рік і забезпечити їх оприлюднення у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Додержання вимог Закону забезпечить правову основу для здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності на місцевому рівні, що створить максимально зручні умови для ведення бізнесу, в тому числі релокованому та зберегти робочі місця.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux