Оновлені правила безготівкових розрахунків почнуть діяти з 1 січня 2026 року

Вимога забезпечити можливість безготівкової оплати пошириться на нові категорії бізнесу, зокрема:
- ФОПів 1 групи єдиного податку
- виїзну та виносну торгівлю
- торгівлю через автомати
- продаж власноруч вирощеної або відгодованої продукції
Закон не зобов’язує встановлювати саме платіжний термінал. Безготівкові розрахунки – це також перерахування коштів з рахунку покупця на рахунок підприємця.
Підприємець може обрати будь-який зручний спосіб оплати:
- оплата за IBAN – надання реквізитів рахунку ФОП;
- QR-код – покупець сканує код і переходить до оплати. Згенерувати QR-код можна у банку чи на безоплатних сервісах;
- платіжні застосунки – використання смартфона як терміналу (Tap to Pay тощо).
РРО/ПРРО для ФОПів 1 групи залишаються необов’язковими.
Створюємо зручні умови для клієнтів та розвиваємо бізнес за правилами. Економічна безбар'єрність у дії!
Більш детально про нововведення читайте в матеріалі департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА за посиланням.
Розбудова суспільства без обмежень – пріоритет Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Завдяки цій ініціативі першої леді Олени Зеленської крок за кроком усуваємо будь-які перешкоди, будуючи країну, де кожен має рівні можливості для самореалізації та комфортного життя.